Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Myśleć jak Leonardo da Vinci
Michael J. Gelb

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

47,92 zł 59,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
X-Varia
Przekład:
Piotr Turski
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
How to Think Like Leonardo da Vinci
ISBN:
978-83-8188-003-9
Wydanie:
13 (2020)
Data premiery tego wydania:
2019-11-26
Liczba stron:
360
Format:
165x215

Opis książki

Odkryj w sobie geniusza i zacznij myśleć jak Leonardo da Vinci!

Uchwyciwszy istotę życia i geniuszu Leonarda da Vinci - którą było doskonałe, jak się wydaje, zespolenie umysłu, ciała, ducha i duszy - Michael Gelb pomaga czytelnikowi w odkryciu i zrozumieniu bezmiaru własnego, naprawdę ludzkiego potencjału. - Deepak Chora

Idąc w ślady Leonarda da Vinci, poznasz nowe, skuteczne i ponadczasowe metody, dzięki którym zawsze w porę zdołasz stawić czoło takim wyzwaniom, jak:

  • rozwiązywanie problemów,
  • kreatywne myślenie,
  • autoekspresja,
  • radowanie się tym, co cię otacza,
  • wyznaczanie celów i równoważenie różnych aspektów życia,
  • harmonia ciała i umysłu.

„Pragnę czynić cuda” – pisał młody Leonardo da Vinci.

Analiza jego notatek, wynalazków i dzieł sztuki pozwoliła Michaelowi J. Gelbowi opracować siedem zasad naśladowców Mistrza - siedem kluczowych elementów geniuszu, które każdy z nas może samodzielnie kształtować. Ich nazwy pochodzą z języka włoskiego, ojczystej mowy Leonarda. Zasady te - od nienasyconej ciekawości życia (curiosita), wszechobecnej w jego notatkach, po gotowość zaakceptowania niepewności i paradoksu (sfumato), ucieleśnionej w uśmiechu Mona Lisy - każdy z nas może opanować dzięki wskazówkom, radom i wszechstronnym ćwiczeniom zalecanym przez autora. One mają nam pomóc spojrzeć w głąb siebie, ale i naprawdę zobaczyć świat i innych ludzi dookoła. Stosując owe zasady, każdy z nas odkryje i wyzwoli w sobie nie używany dotychczas potencjał intelektualny i stanie się tym,, kim jest naprawdę.

Potraktuj tę książkę jak poradnik, którego Leonardo da Vinci nie zdążył napisać. Dzięki niej poznasz rewolucyjne podejście do uczenia się i rozwijania kreatywności, pozwalające zrozumieć, iż nie musimy uważać się za geniuszy, by rozumować jak na geniuszy przystało.

Michael J. Gelb jest znanym na całym świecie innowatorem w dziedzinie twórczego myślenia, szybkiego uczenia się i kreowania liderów. Dzięki niemu tysiące ludzi, nawet wbrew własnym przypuszczeniom, zdołało zaprząc do pracy i zachęcić do zabawy własne umysły. Do jego klientów należą Amoco, AT&T, DuPont, Merc oraz Xerox. Mieszka na przedmieściach Waszyngtonu.

Źródło zdjęcia: likesuccess.com

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)