Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Na uśpionych lotniskach...
Mark Sołonin

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

CHWILOWO NIEDOSTĘPNE

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Anna Pawłowska
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Na mirno spiaszczich aerodromach
ISBN:
978-83-7510-258-1
Wydanie:
2 (2011)
Data premiery tego wydania:
2009-10-27
Liczba stron:
588
Format:
128 x 197

Opis książki

Kolejna książka M. Sołonina dot. wojny rosyjsko - niemieckiej odkrywająca tajemnice walki powietrznej

Mark Sołonin, autor bestselleru 22 czerwca 1941, czyli jak zaczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana, kontynuuje frapującą analizę początkowej fazy wojny niemiecko-radzieckiej, tym razem koncentrując się na walce powietrznej.

Co w rzeczywistości wydarzyło się na przygranicznych lotniskach radzieckich w dniu wybuchu wojny? Czy zrobione „ze sklejki” I-16 mogły się przeciwstawić samolotom Luftwaffe? Co kryje się za relacjami o „absolutnym panowaniu” Niemców w powietrzu? Podobne kwestie autor rozpatruje z punktu widzenia inżyniera lotnictwa i skrupulatnego historyka.

Pragnę wyrazić Markowi Sołoninowi wdzięczność, zdjąć czapkę i pokłonić mu się do ziemi. (…) Kiedy czytałem jego książkę, rozumiałem uczucia Salieriego. (…) Myślałem: dlaczego ja sam do tego nie doszedłem? (…) Mark Sołonin dokonał wielkiego naukowego osiągnięcia. - Wiktor Suworow
Mark Sołonin urodził się w 1958 roku w Kujbyszewie, ukończył tamtejszy Instytut Lotniczy i pracował w tajnym biurze konstrukcyjnym. Od blisko trzydziestu lat bada historię udziału ZSRR w II wojnie światowej. REBIS wydał jego bestsellery: 22 czerwca 1941, czyli jak zaczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana, 23 czerwca. Dzień „M”, Na uśpionych lotniskach..., 25 czerwca. Głupota czy agresja?, Nic dobrego na wojnie, Pranie mózgu i Czerwiec 1941. Ostateczna diagnoza.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)