Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Największa bitwa
Andrew Nagorski

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

więcej formatów

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Katarzyna Bażyńska-Chojnacka, Piotr Chojnacki
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
THE GREATEST BATTLE
ISBN:
978-83-7510-100-3
Wydanie:
2 (2008)
Data premiery tego wydania:
2008-05-13
Liczba stron:
368
Format:
150 x 225

Opis książki

Najnowsza monografia bitwy o Moskwę napisana w oparciu o odtajnione dokumenty z sowieckich archiwów, relacje tych, którzy przeżyli oraz raporty zachodnich dyplomatów i dziennikarzy

Bitwę o Moskwę, która trwała od 30 września 1941 do 20 kwietnia 1942 roku, Andrew Nagorski nazywa największym starciem w dziejach ludzkości. Opierając się na niedawno odtajnionych dokumentach z  radzieckich archiwów, na relacjach tych, którzy przeżyli, oraz na raportach zachodnich dyplomatów i korespondencjach dziennikarzy, kreśli pełen obraz tego przerażającego starcia dwóch armii.

  Na obraz ten składają się nie tylko wielkie liczby: 7 milionów walczących, starty sięgające łącznie 2,5 miliona zabitych, rannych i zaginionych, ale też błędy popełnione przez Hitlera i Stalina, granicząca z buntem panika w Moskwie, działania NKWD oraz mnóstwo innych, nieznanych dotychczas faktów. Odwołanie do dzienników i listów żołnierzy biorących udział w bitwie po obu stronach dopełnia ten obraz w bardzo ludzkim sensie i wymiarze.

 

Wielka bitwa została uznana przez „Washington Post Book World” za najlepszą książkę historyczną roku 2007.

 

Andrew Nagorski studiował historię w Amherst College – jeden semestr spędził na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od prawie trzydziestu lat jest korespondentem i redaktorem „Newsweeka” – pracował m.in. w Moskwie (skąd został wydalony za artykuły poświęcone schyłkowi epoki  Breżniewa), w  Niemczech, a  także w Polsce w latach 1990-1995.

  Jest autorem książek Przymusowe pożegnanie: spojrzenie amerykańskiego dziennikarza w głąb sowieckiego życia, Narodziny wolności oraz powieści  Stacja końcowa – Wiedeń.

 

 

Andrew Nagorski - (ur. 1947) studiował historię w Amherst College, pod koniec lat sześćdziesiątych był studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas kariery w „Newsweeku” kierował biurami w Hongkongu, Moskwie, Rzymie, Bonn, Warszawie i Berlinie. Jako specjalista od spraw Europy Wschodniej relacjonował m.in. powstanie Solidarności. Rozgłos zyskał w 1982 r., gdy niezależne, ostre komentarze doprowadziły do wydalenia go ze Związku Radzieckiego. Jest laureatem wielu nagród oraz autorem bestsellerowych książek, w tym wydanych przez REBIS: Największej bitwy, Hitlerlandu i Łowców nazistów

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)