Tło, REBIS
Nasz zakochany przewodnik po Francji..., Tomasz Orłowski, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Nasz zakochany przewodnik po Francji...
Tomasz Orłowski

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa zintegr.)

63,20 zł 79,00 zł oszczędzasz 20%

e-book (EPUB, MOBI)

47,20 zł 59,00 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
X-Varia
Oprawa:
zintegrowana
Tytuł oryginalny:
Nasz zakochany przewodnik po Francji, czyli dyplomatyczna ratatouille
ISBN:
978-83-8338-162-6
Wydanie:
2 (2024)
Data premiery tego wydania:
2020-06-02
Liczba stron:
432
Format:
155x236

Opis książki

Świetnie zrównoważony miks opisów turystycznych, kulturalnych, artystycznych i historycznych, wspomnień osobistych i ambasadorskich oraz uwag gastronomiczno-kulinarnych!

Ani to przewodnik turystyczny, ani sprawozdanie z misji dyplomatycznej. Co sprawia, że po lekturze kamienne portale uśmiechają się do nas, a ostrygi tak bardzo nam smakują? Nasz zakochany przewodnik po Francji zachwyci szeroką rzeszę miłośników książek o wielkim świecie, o innych krajach i obyczajach.

Fundamentem są sugestywne spostrzeżenia i opisy, posłuszne uważnemu spojrzeniu autora, który trzeźwo rejestruje obrazy, by je następnie okrasić barwną anegdotą i odmalować w osobistym kontekście. Ale jego gruntowna, pogłębiana latami znajomość Francji i kultury francuskiej, zdobyta dzięki uprzywilejowanej pozycji ambasadora, otwiera bajeczne wręcz okoliczności i perspektywy, które przekładają się na jeszcze szerszy wachlarz obserwacji i doświadczeń.

Przy całej swej niezwykłości ta książka jest normalna, pozbawiona udziwnień, pozbawiona narzucanej tezy: miks opisów turystycznych, kulturalnych, artystycznych i historycznych, wspomnień osobistych i ambasadorskich oraz uwag gastronomiczno-kulinarnych jest świetnie zrównoważony.- Piotr Błoński

Tomasz Orłowski – wieloletni ambasador Polski we Francji i Monako, a potem we Włoszech i San Marino, szef Protokołu Dyplomatycznego i wiceminister spraw zagranicznych. Dyplomata z zawodu, archeolog i mediewista z wykształcenia, które zdobywał również ze Francji.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)