Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Nie ma zadań niewykonalnych
Michael Bar-Zohar, Nissim Mishal

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Jan Pyka
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
NO MISSION IS IMPOSSIBLE
ISBN:
978-83-8062-038-4
Wydanie:
1 (2016)
Data premiery tego wydania:
2016-09-13
Liczba stron:
476
Format:
150x225

Opis książki

Autorzy bestselleru Mossad. Najważniejsze misje izraelskich tajnych służb tym razem rzucają światło na najbardziej brawurowe akcje izraelskich sił specjalnych.
Nie ma zadań niewykonalnych to tocząca się w szybkim tempie opowieść o trzydziestu najśmielszych operacjach Sajeretu Matkal, Szajetetu 13, „Szaldaga”, „Szimszona” i innych jednostek specjalnych. Odbicie zakładników na lotnisku w Entebbe w 1976 roku, rajd na Zieloną Wyspę, uprowadzenie kutrów rakietowych z Cherbourga, likwidacja przywódców Czarnego Września… Michael Bar-Zohar i Nissim Mishal przedstawiają w elektryzujących szczegółach najważniejsze bitwy, rajdy na terytorium nieprzyjaciela i brawurowe operacje komandosów. Te opowieści o zwycięstwach – i kilku bolesnych niepowodzeniach – są przeplecione relacjami najbardziej znaczących postaci w historii Izraela, między innymi Mosze Dajana, Ariela Szarona, braci Netanjahu i Ehuda Baraka, z których wielu brało udział w opisywanych wydarzeniach.
Michael Bar-Zohar jest pisarzem, wykładowcą, byłym parlamentarzystą i jednym z najlepszych izraelskich specjalistów od spraw wywiadu. Jest autorem oficjalnych biografii Dawida Ben Guriona i Szymona Peresa, a także wielu powieści i książek z dziedziny literatury faktu. Wykładał na Uniwersytecie Hajfy i Emory University w Atlancie.

Źródło zdjęcia: www.randomhouse.com.au

Nissim Mishal to jedna z najbardziej znanych postaci izraelskiej telewizji. Był reporterem politycznym, korespondentem w Waszyngtonie i dyrektorem generalnym izraelskiej telewizji państwowej.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (2)

(...) odsłania kulisy, które przez długie lata skrywane są w aktach ze stemplem "Tajne". Szczerze polecamy!. Więcej www.kultura.banzaj.pl
Polecam Wam sięgnięcie po tę książkę! Więcej zkamerawsrodksiazek.pl

Multimedia (1)

"O książkach mowa": Michael Bar-Zohar o "Nie ma zadań niewykonalnych"

Zobacz więcej ...

"O książkach mowa": Michael Bar-Zohar o "Nie ma zadań niewykonalnych"

Zobacz więcej ...