Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Nieistotne wizerunki
Paolo Sorrentino

Bel paese

Format i cena:

książka (oprawa zintegr.)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
BEL PAESE Mistrzowie współ. liter.włoskiej
Przekład:
Alicja Bruś
Oprawa:
zintegrowana
Tytuł oryginalny:
Gli aspetti irrilevanti
ISBN:
978-83-8062-337-8
Wydanie:
1 (2019)
Data premiery tego wydania:
2019-01-15
Liczba stron:
328
Format:
144x200

Opis książki

Wspaniała, polifoniczna powieść o ludzkiej egzystencji

Co łączy życie Elsiny Marrone, niezrównanej w kołysaniu biodrami miliarderki, z życiem Peppina Valletty, romantycznego śpiewaka z piano baru, albo Lindy Giugiu, niepokonanej przy pokerowym stole? Łączy je właśnie to, że każde z nich jest życiem. Składają się z mnóstwa być może nieistotnych, ale przez to wcale nie drugorzędnych zdarzeń.

Biorąc za punkt wyjścia portrety autorstwa Jacopa Benassiego, Paolo Sorrentino wyobraża sobie historie uwiecznionych na nich osób, nie wiedząc, kim są ani co robią. Z błyskotliwym humorem łączy różne rejestry i treści, w jednym zdaniu przechodząc od cierpienia do śmiechu, od wzruszenia do ironii, snując niesplecione ze sobą opowieści o miłości, samotności i przyjaźni, komedie, melodramaty, tragedie i farsy.

Paolo Sorrentino, włoski reżyser, scenarzysta i pisarz. Wyreżyserował kilkanaście filmów, kilkakrotnie brał udział w konkursie głównym festiwalu w Cannes. Wielokrotnie nagradzany. Zdobywca Oscara i Złotego Globu za film Wielkie piękno z 2013 roku, laureat Europejskiej Nagrody Filmowej, nagrody BAFTA. Jego film Młodość był jednym z faworytów konkursu głównego na festiwalu w Cannes w 2015 roku.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia