Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Nieśmiały zabójca
Clara Usón

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Wojciech Charchalis
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
El asesino timido
ISBN:
978-83-8062-536-5
Wydanie:
1 (2020)
Data premiery tego wydania:
2020-05-26
Liczba stron:
240
Format:
128x197

Opis książki

Rewelacyjna powieść. Śmiała, zadziwiająca, nieokiełznana, czuła. - Marta Sanz, pisarka
W krótkiej historii życia Sandry Mozarovski, gwiazdki filmów erotycznych, rzekomej królewskiej kochanki, której śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach poruszyła społeczeństwo hiszpańskie lat siedemdziesiątych, Clara Usón znajduje echa własnego procesu autodestrukcji i złożonej relacji, jaką od dziecka miała z matką. Wplatając w fabułę skupioną wokół tytułowego nieśmiałego zabójcy refleksje Wittgensteina, Camusa i Pavesego, pisze o sensie życia, ślepej nadziei młodości i o narracji, którą tworzymy jako sposób na przetrwanie.

W tej inteligentnej i wzruszającej powieści Usón do perfekcji i dojrzałości twórczej doprowadziła elementy obecne w całym jej pisarstwie: granice tragedii i komedii, ironii i czułości, dokumentowania i wyobraźni. Stworzyła dzieło erudycyjne, podszyte gorzkim humorem, odważne i zaskakujące

Clara Usón urodziła się w Barcelonie w 1961 roku. Skończyła prawo i przez 20 lat była adwokatem. Zadebiutowała w roku 1998 powieścią Las noches de San Juan, za którą otrzymała Premio Femenino Lumen. Kolejne jej książki także zdobywały nagrody literackie, podobnie Nieśmiały zabójca, uhonorowany w roku 2018 Premio de Literatura Sor Juana Inés de la Cruz, przyznawaną za najlepszą powieść napisaną w języku hiszpańskim przez kobietę.).
Photo: (© AGENCIA LITERARIA CARMEN BALCELLS S.A. )

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)