Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Niewidzialne
Paul Auster

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Jerzy Kozłowski
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Invisible
ISBN:
978-83-7510-536-0
Wydanie:
1 (2010)
Data premiery tego wydania:
2010-09-21
Liczba stron:
248
Format:
150 x 225

Opis książki

Książka o młodzieńczej złości, nieokiełznanym głodzie seksualnym i niepowstrzymanej pogoni za sprawiedliwością

 

Myślę o przeszłości, o tamtym roku sprzed lat (1967), kiedy w moim życiu tak wiele się wydarzyło, o niespodziewanych zwrotach i odkryciach tamtego roku, szaleństwie tamtego roku, które pchnęło mnie ku późniejszemu życiu, z jego wzlotami i upadkami. Nic tak jak śmiertelna choroba nie wyostrza myśli, nie sprawia, że chce się dokonać podsumowania, wyliczyć ostateczny wynik.

Jest wiosna 1967 roku. Nowy Jork. Adam Walker, dwudziestoletni student Uniwersytetu Columbia i początkujący poeta, poznaje zagadkową francuską parę – ekscentrycznego Rudolfa Borna i jego dziewczynę, Margot. Nie wie, że nowa znajomość w dramatyczny sposób zaważy na jego przyszłości.

Najnowsze dzieło Austera to misternie skonstruowana historia, której wartka akcja przenosi się do Paryża, Kalifornii i na karaibską wysepkę o nazwie Quillia; to opowieść, w której zgłębiane są skomplikowane zależności między pamięcią a prawdą, zmyśleniem a rzeczywistością, tym, co widzialne, i tym, co niewidzialne.

Paul Auster to jeden z najwybitniejszych pisarzy amerykańskich swego pokolenia. Studiował literaturę francuską, angielską i włoską. Jest poetą, krytykiem, eseistą, tłumaczem i autorem scenariuszy filmowych (Dym, Brooklyn Boogie, Lulu na moście – ten ostatni film także reżyserował). Jego pozycję ugruntowały powieści: Księga złudzeń, Timbuktu, Nieczyste zagranie, Lewiatan, W kraju rzeczy ostatnich, Muzyka przypadku, Mr Vertigo.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© David Shankbone).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)