Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Nocny pociąg
Martin Amis

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Przemysław Znaniecki
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Night Train
ISBN:
978-83-7510-875-0
Wydanie:
2 (2013)
Data premiery tego wydania:
2013-05-21
Liczba stron:
176
Format:
128x197

Opis książki

Ta książka jest rodzajem medytacji na temat tajemnicy życia, pustki, jaką zostawia po sobie gwałtowna śmierć

 

Nocny pociąg można by uznać za „czarny kryminał”. Śledztwo w sprawie śmierci Jennifer Rockwell – pięknej badaczki kosmosu – ukazuje brutalną prawdę o życiu, ciemne i żałosne motywy działania kryjące się pod pozorami przyzwoitości oraz złudzenie, że mamy do czynienia z istotą lepszą od nas – zwykłych grzeszników.

Ta książka jest rodzajem medytacji na temat tajemnicy życia, pustki, jaką zostawia po sobie gwałtowna śmierć. Zbiegają się tu wątki i obsesje z innych utworów Martina Amisa: kosmologia, seks, władza i przemoc.

Martin Amis zaliczany jest przez magazyn „Times” do grona największych powojennych pisarzy brytyjskich. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Bookera. Jest uważany za niekwestionowanego mistrza „nowej nieprzyjemności”. Sam pozostając pod wpływem Bellowa, Nabokova i Joyce’a, a także swojego ojca, Kingsleya Amisa, zainspirował nowe pokolenie pisarzy, w tym Zadie Smith. Krytycy dostrzegli u niego „zatrważająco kompulsywną obrazowość stylu”, tak charakterystycznego, że „amisowość Amisa widać w każdym jego dziele, jeszcze przed pojawieniem się pierwszej kropki”. Jest m.in. autorem opublikowanych przez REBIS: Sukcesu, Martwych dzieci i Lionela Asbo.

Photo by: (© Isabel Fonseca)

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)