Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Obrona szaleństwa
Woody Allen

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Bogdan Baran, Jacek Łaszcz, Piotr Cholewa
Oprawa:
płótnopodobna z obwolutą
Tytuł oryginalny:
The Insanity Defense. The Complete Prose
ISBN:
978-83-7510-322-9
Wydanie:
8 (2017)
Data premiery tego wydania:
2015-03-03
Liczba stron:
376
Format:
128x197

Opis książki

Czterdzieści sześć błyskotliwych, skrzących się ostrym jak brzytwa i wywołującym salwy śmiechu humorem tekstów Woody'ego Allena

 

W tym tomie znalazło się czterdzieści sześć jego tekstów – błyskotliwych, skrzących się ostrym jak brzytwa i wywołującym salwy śmiechu humorem. Ale czy to coś nietypowego dla Allena? Zdążył już nas przecież przyzwyczaić do swoich surrealistycznych pomysłów i  bohaterów takich jak ci, którzy pojawiają się także w tym zbiorze: szachistów niezdolnych do uzgodnienia, który z nich wygrał mecz; van Gogha, który – o dziwo – jest błyskotliwym dentystą; kobiet, które za odpowiednią opłatą podyskutują z klientem o literaturze; mężczyzn, którzy romansują z kobiecymi postaciami wielkich  klasycznych wielkich powieści; i wielu im podobnych, którzy niezmiennie wprawiają czytelnika w dobry nastrój.

Woody Allen – scenarzysta, reżyser, aktor i pisarz. Karierę rozpoczynał jako komik stand-upowy. Mieszka na Upper East Side, na Manhattanie z Soon-Yi, swoją żoną od dwudziestu dwóch lat, i ich dwiema córkami – Manzie i Bechet. Jest gorliwym miłośnikiem jazzu i kibicem sportowym. Żałuje, że nie nakręcił nigdy wielkiego filmu, ale mówi, że wciąż próbuje. Spośród jego książek Dom Wydawniczy REBIS opublikował zbiory opowiadań Czysta anarchia i Obrona szaleństwa oraz zbiór sztuk teatralnych Allen na scenie.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Adam Bielawski).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)