Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Obrona szaleństwa
Woody Allen

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

35,12 zł 43,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Bogdan Baran, Jacek Łaszcz, Piotr Cholewa
Oprawa:
płótnopodobna z obwolutą
Tytuł oryginalny:
The Insanity Defense. The Complete Prose
ISBN:
978-83-7510-322-9
Wydanie:
8 (2017)
Data premiery tego wydania:
2015-03-03
Liczba stron:
376
Format:
128x197

Opis książki

Czterdzieści sześć błyskotliwych, skrzących się ostrym jak brzytwa i wywołującym salwy śmiechu humorem tekstów Woody'ego Allena

 

W tym tomie znalazło się czterdzieści sześć jego tekstów – błyskotliwych, skrzących się ostrym jak brzytwa i wywołującym salwy śmiechu humorem. Ale czy to coś nietypowego dla Allena? Zdążył już nas przecież przyzwyczaić do swoich surrealistycznych pomysłów i  bohaterów takich jak ci, którzy pojawiają się także w tym zbiorze: szachistów niezdolnych do uzgodnienia, który z nich wygrał mecz; van Gogha, który – o dziwo – jest błyskotliwym dentystą; kobiet, które za odpowiednią opłatą podyskutują z klientem o literaturze; mężczyzn, którzy romansują z kobiecymi postaciami wielkich  klasycznych wielkich powieści; i wielu im podobnych, którzy niezmiennie wprawiają czytelnika w dobry nastrój.

Woody Allen jest nie tylko reżyserem, scenarzystą, aktorem, koncertującym od czasu do czasu  muzykiem, ale też autorem szkiców, opowiadań, felietonów i innych form literackich, które ukazują się m.in. na łamach „New Yorkera”.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Adam Bielawski).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)