Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Okręt Rzymu
John Stack

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Powieść historyczna
Przekład:
MARTA DZIUROSZ-USŁUGI LINGWISTYCZNE
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Ship of Rome
ISBN:
978-83-7510-534-6
Wydanie:
1 (2010)
Data premiery tego wydania:
2010-09-21
Liczba stron:
336
Format:
150 x 225

Opis książki

Pierwszy tom serii „Władcy mórz”, powieści historycznych z czasów starożytnego Rzymu

Rzym i Kartagina zmierzają ku nieuchronnemu starciu. Attyk, kapitan jednego z okrętów należących do niewielkiej floty Rzymu, pochodzi z greckiej rodziny rybackiej. Centurion Septymus, doświadczony dowódca, który trafił na jego okręt, pochodzi z tradycyjnego wojskowego rodu. Przymierze tych dwóch silnych osobowości nie zapowiadało się na łatwe, lecz pojawienie się groźnej kartagińskiej floty zmusza ich do współpracy. Attyk, jeden z niewielu doświadczonych żeglarzy Rzymu, trafia niespodziewanie w środek bezwzględnego starcia obu potęg. Rzym musi szybko zbudować flotę, lecz czeka go wiele przeszkód: polityczne animozje, opór legionów wobec rozbudowy sił morskich, uprzedzenia względem wszystkich, którzy urodzili się poza Wiecznym Miastem. Wróg jest potężny, doświadczony i zdeterminowany, aby rządzić na morzach. Czy Attykowi i rzymskiej flocie, której załogę stanowią świeżo zaciągnięci żeglarze i niechętni legioniści, uda się przechytrzyć i rozgromić wroga?

Okręt Rzymu to książka pełna wspaniałych bitew morskich i mocno zarysowanych postaci, opisująca konflikt dwóch potężnych imperiów. Pierwsza część cyklu „Władcy mórz” autorstwa błyskotliwego nowego autora z pewnością znajdzie uznanie u miłośników powieści Bernarda Cornwella i Harry’ego Sidebottoma.

Mocno zarysowane postaci, wartka akcja i wspaniała kulminacja. - Conn Iggulden, autor „Imperatora”
Doskonała lektura dla miłośników plastycznych opisów starożytnej sztuki wojennej. Możesz niemal poczuć sól morza, ujrzeć krew i usłyszeć bitewne krzyki. - „Tuam Herald”
John Stack urodził się i mieszka razem z żoną i trójką dzieci w hrabstwie Cork w Irlandii. Był m.in. był menedżerem w fabryce mebli biurowych, jednak zawsze interesował się historią i chciał pisać. O wydanie jego debiutanckiej powieści – Okręt Rzymu – walczyły największe angielskie wydawnictwa.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)