Tło, REBIS
Opowiadania najlepsze, Philip K. Dick, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
Pobierz fragment : EPUB | MOBI
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Opowiadania najlepsze
Philip K. Dick

Format i cena:

e-book (EPUB, MOBI)

PREMIERA 06.10.2021

Szczegóły

Seria:
s-f
Oprawa:
broszurowa klejona
ISBN:
83-7120-589-9
Wydanie:
3 (2005)
Data premiery tego wydania:
2005-08-09
Liczba stron:
492
Format:
125 x 195

Opis książki

Kolejne wznowienie rewelacyjnego zbioru opowiadań mistrza science fiction.

Philip K. Dick

Opowiadania najlepsze

Przekład: Jan  Karłowski, Tomasz Oljasz, Michał Begiert

ISBN 83-7120-589-9

 

„Opowiadania pomieszczone w tym zbiorze stanowią próbę zrozumienia – wsłuchania się w głosy docierające z jakiegoś innego miejsca, niezwykle odległego, głosy bardzo słabe, ale ważne. Usłyszeć je można tylko późną nocą, gdy milknie bezustanny zgiełk i wrzawa naszego świata... (Sprawdzałem to kiedyś na zegarku, odbiór jest najlepszy między trzecią a czwartą czterdzieści pięć rano.) Rzecz jasna zazwyczaj nie informuję o tym ludzi, którzy pytają: <> Po prostu mówię im, że nie wiem. Tak jest znacznie bezpieczniej”.

z posłowia Philipa K. Dicka

 

Philip K. Dick urodził się w 1928 r. w Chicago, lecz większą część życia spędził w Kalifornii. Krótko był studentem Uniwersytetu Kalifornijskiego. Prowadził sklep z płytami i stację radiową. Przeszedł też doświadczenia z narkotykami, które wykorzystywał w swej twórczości. Zmarł w 1982 r. Wydał 36 powieści, w tym Człowieka z Wysokiego Zamku, Ubika, Przez ciemne zwierciadło, Doktora Bluthgelda, Labirynt śmierci.

 

Philip K. Dick urodził się w 1928 r. w Chicago, lecz większą część życia spędził w Kalifornii. Krótko był studentem Uniwersytetu Kalifornijskiego. Prowadził sklep z płytami i stację radiową. Przeszedł też doświadczenia z narkotykami, które wykorzystywał w swej twórczości. Zmarł w 1982 r. Wydał kilkadziesiąt powieści, z których wiele weszło na stałe do kanonu literatury SF. Był też autorem kilku powieści realistycznych, osadzonych w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. O większości jego rówieśników uhonorowanych Nagrodą Pulitzera czy literacką Nagrodą Nobla niewielu już pamięta, on zaś ma coraz liczniejsze grono wielbicieli, a o jego książkach pisze się doktoraty…

Dom Wydawniczy REBIS wydał takie jego powieści, jak: Ubik, Valis, Człowiek z Wysokiego Zamku, Trzy stygmaty Palmera Eldritcha czy Blade runner.

www.philipkdick.com

Źródło grafiki: Wikipedia (© Pete Welsch).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)