Tło, REBIS
Osa, Eric Frank Russell, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Osa
Eric Frank Russell

Wehikuł czasu

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa zintegr.)

31,92 zł 39,90 zł oszczędzasz 20%

e-book (EPUB, MOBI)

27,12 zł 33,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
s-f
Przekład:
Robert J. Szmidt
Oprawa:
zintegrowana
Tytuł oryginalny:
WASP
ISBN:
978-83-8188-320-7
Wydanie:
1 (2021)
Data premiery tego wydania:
2021-09-14
Liczba stron:
224
Format:
135x215

Opis książki

Pierwszy polski przekład najsłynniejszej powieści Erica Franka Russella, nominowanej do Nagrody Prometeusza

Nie potrafię sobie wyobrazić bardziej zabawnego podręcznika dla terrorystów. - Terry Pratchett

Od blisko roku Terra prowadzi wojnę z Imperium Syrijskim. Przeciwnik dysponuje znacznie większą liczbą żołnierzy, więc Terranie postanawiają się uciec do szpiegostwa i sabotażu. Osa latająca w aucie może do tego stopnia rozproszyć kierowcę, że ten spowoduje wypadek, więc należy tylko zastosować tę samą taktykę na większą skalę. Jeden naprawdę sprawny agent działający wśrod Syrijczyków może dokonać prawdziwego spustoszenia, wywołać chaos, osłabić morale, zdezorganizować działalność wroga. Tak więc znakomicie wyszkolony James Mowry ląduje na Jaimecu, dziewięćdziesiątej czwartej planecie Imperium, zamieszkanej przez osiemdziesiąt milionów Syrijczyków. Jego zadanie jest proste – stać się osą.

Eric Frank Russell (1905–1978) – brytyjski autor najbardziej znany z powieści i opowiadań science fiction, często humorystycznych i satyrycznych. Rozpoczął karierę pisarską w złotym wieku fantastyki naukowej i wiele swoich utworów zamieścił w legendarnym czasopiśmie „Astounding Science Fiction”. Za opowiadanie Nasz dobry pies (w innym polskim przekładzie: Elemelek) otrzymał pierwszą w historii nagrodę Hugo. W roku 2000 został wybrany do Galerii Sławy Science Fiction. Z jego twórczości opublikowano dotąd w Polsce powieść Wielka eksplozja i kilkanaście opowiadań.

Planowano zekranizowanie Osy – w 1970 r. prawa filmowe kupiła Apple Corps, firma Beatlesów, a lukratywny kontrakt z Russellem podpisał Ringo Starr.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)