Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Ostatni krzyk. Od Katynia do Smoleńska...
Barbara Stanisławczyk

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
ISBN:
978-83-7510-814-9
Wydanie:
3 (2012)
Data premiery tego wydania:
2011-10-04
Liczba stron:
392
Format:
150 x 225

Opis książki

Losy polskich rodzin naznaczonych dramatycznymi wydarzeniami naszej historii: zbrodnią katyńską i tragedią smoleńską

Człowiek płacze nad ich losem, reportażysta go opisuje. Nie było łatwo. W Rodzinach Katyńskich, gdzie zaczęłam reporterski szlak, natrafiłam na mur milczenia i niechęci. Z bliskimi było różnie: jedni mówili od razu, inni potrzebowali  roku i dłużej, żeby się otworzyć, a wtedy wyrzucali wszystko, co zalegało na dnie duszy i sumień. 

Opowiadali o synach, córkach, matkach, mężach,  siostrach i przyjaciołach. Tych, którzy lecieli na groby swoich bliskich w 70. Rocznicę zbrodni katyńskiej. Zginęli, domykając klamrę historii i polskiego losu. O tym jest ta książka. O bohaterskich czynach i wielkich miłościach, ale także o zwykłej codzienności.

To też opowieść o podziałach, zasługach i winach, powiązaniach i zależnościach, małych i większych zawiściach. I o wręcz metafizycznych zdarzeniach w życiu bohaterów i w moim podczas zbierania materiałów do książki. Bo tu sny i przeczucia są tak samo ważne jak twarde fakty.

Barbara Stanisławczyk to pisarka, dziennikarka, mistrzyni reportażu. W swoim dorobku ma tak znane książki, jak Matka Hłaski, Od jutra, Dziewczyny, Kąkolewski bez litości czy wydane przez REBIS Miłosne gry Marka Hłaski, Czterdzieści twardych i Pajęczyna. Syndrom bezpieki. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.  Prowadzi warsztaty pisania na UW.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)