Tło, REBIS
Ostatni portret Melanii, Ewa Madeyska, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Ostatni portret Melanii
Ewa Madeyska

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Przedpremiera 26,17 zł 34,90 zł oszczędzasz 25%

e-book (EPUB, MOBI)

PREMIERA 23.05.2018

Szczegóły

Seria:
Polska literatura współczesna
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
ISBN:
978-83-8062-281-4
Wydanie:
1 (2018)
Data premiery tego wydania:
2018-05-22
Liczba stron:
344
Format:
128x197

Opis książki

Pierwsza część trylogii „Ostatnie”

Artysta malarz Igor Żurek i księgowa Melania Łucka tworzą szczęśliwą parę. Mieszkają w domu nad jeziorem. W pewien sierpniowy poranek Igor budzi się i spostrzega, że Melania zniknęła. Rozpoczyna poszukiwania, które stopniowo ujawniają drugie dno ich związku. Jak się okazuje, Igor i Melania skrywają kilka mrocznych sekretów.
W zwariowanej podróży Żurkowi towarzyszy Nikola Napiecek, miłośniczka różowych skuterów, kolczyków w nosie i osobliwych opowieści.
Bohaterką książki jest również słynna pisarka Sandra Sauer. Wielbicielkami jej powieści są Melania i Nikola. Dla Igora zaś fenomen poczytnej autorki jest równie niezrozumiały jak zniknięcie Melanii.

Autorka bawi się motywami rodem z kultury masowej i stereotypowymi cechami „literatury kobiecej”. Żartobliwy styl, plejada barwnych, świetnie sportretowanych postaci i ich życiowe perypetie pokazują jednak, że powieści dla kobiet, traktowane w Ostatnim portrecie Melanii z przymrużeniem oka, mogą skłaniać czytelniczki do głębszych refleksji: jak przeżywać stratę, jak szukać siły w sobie, jak dążyć do celu.

Ewa Madeyska – pisarka, dramatopisarka, scenarzystka – za powieść Katoniela była nominowana w 2008 r. do Nagrody Literackiej Nike. Prowadzi warsztaty prozatorskie w Collegium Civitas.
Photo by: (© Anika Nojszewska)

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)