Zobacz, jak może wyglądać piekło…
Beata i Ewa, pracujące dorywczo w Berlinie, przypadkowo stają się świadkami gangsterskiej egzekucji. Jedna z nich zostaje pojmana przez sprawców i uwięziona w domu publicznym kontrolowanym przez mafię. Drugiej udaje się uciec z miejsca zbrodni i wrócić do Polski, ale już nigdy nie będzie mogła spać spokojnie. Przestępcy mają powody, by ją ścigać. Nie tylko dlatego, że widziała ich twarze. W torbie, którą przypadkowo zabrała z willi zamordowanego biznesmena, są mafijne pieniądze…
Trzymająca w napięciu powieść o policjantach i gangsterach, z których wielu istnieje naprawdę, ale też o zwykłych ludziach, których losy przez przypadek skrzyżowały się z interesami półświatka. Osnuta na kanwie dramatu nastolatki, która nie podejrzewała, że jej pracodawczyni działa w gangu handlarzy ludźmi.
Coraz częściej ofiarami werbunku i uprowadzeń stają się dziewczęta z dobrych domów i dojrzałe kobiety szukające miłości za pośrednictwem Internetu. Oprawcy mają miłe twarze, dobre maniery, wzbudzają zaufanie. W rzeczywistości nie cofną się przed największym okrucieństwem.
Ewa Ornacka to dziennikarka śledcza i scenarzystka. Autorka książek Tajemnice zbrodni i Alfabet mafii, scenariusza filmu Świadek w reżyserii Andrzeja Kostenki i serialu dokumentalnego Zbrodnie niedoskonałe. Autorka reportaży telewizyjnych o przestępczości zorganizowanej i białych kołnierzykach. Publikowała na łamach „Głosu Szczecińskiego”, „Życia Warszawy”, „Prawa i Życia”, „Wprost”, „Newsweeka”, „Uważam Rze” i „Śledczego” („Focus”). Nagrodzona Srebrną Kaczką SDRP za odwagę w opisywaniu mafii. W 2007 roku chroniona przez Centralne Biuro Śledcze.
Karolina Szymczyk-Majchrzak (ur. 1977), warszawianka. Z wykształcenia reżyser teatralny, z wyboru scenarzystka. Od kilku lat związana z zespołem scenariuszowym jednego z najpopularniejszych w Polsce seriali wszech czasów, „Na dobre i na złe”, współautorka adaptacji serialu kryminalnego „Krew z krwi” (cz. I i II). Wyreżyserowała kilkanaście spektakli w teatrach w całej Polsce, w tym w teatrze Bagatela w Krakowie, Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Powszechnym w Radomiu i Teatrze Narodowym, Scena przy Wierzbowej. Laureatka głównej nagrody za najlepszy spektakl na XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, w 2002 roku, za spektakl Łoże. W 2006 roku jej scenariusz fabularny Rozmowy nocą został uhonorowany prestiżową nagrodą w konkursie Hartley-Merrill. Decyzją publiczności zdobyła główną nagrodę na IV Festiwalu Sztuk Odważnych za dramat (debiut) Rozmowy nocą.