Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Pakiet: Wspomnienie o przeszłości Ziemi
Liu Cixin

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

CHWILOWO NIEDOSTĘPNE

Szczegóły

Seria:
s-f
Przekład:
Andrzej Jankowski
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Remembrance of Earth's Past
ISBN:
978-83-8338-164-0
Wydanie:
1 (2024)
Data premiery tego wydania:
2024-03-05
Liczba stron:
3
Format:
132x202

Opis książki

Trylogia „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”

Problem trzech ciał

Ciemny las

Koniec śmierci

Inspiracja dla serialu NETFLIX PROBLEM TRZECH CIAŁ

Bestsellerowa, nagradzana trylogia „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największe w ostatnich latach wydarzenie w światowej fantastyce naukowej, porównywalne z klasycznymi cyklami „Fundacja” i „Diuna” Serial Problem trzech ciał, zrealizowany przez twórców Gry o tron, już dostępny w serwisie Netflix

Imponująca rozmachem. - Barack Obama
Wyjątkowe połączenie polityki i historii, teorii spiskowych i kosmologii. - George R.R. Martin
Science fiction z najwyższej półki. - „SFX”
Oszałamiające dzieło z intrygującą wschodnią perspektywą. - „Starburst”
Cixin Liu (ur. 1963 r.) to jedna z największych gwiazd chińskiej i światowej fantastyki naukowej. Zanim w pełni poświęcił się karierze pisarskiej, przez wiele lat pracował jako inżynier w elektrowni. Opublikował ponad 20 antologii i powieści z gatunku hard science fiction. Otrzymał liczne nagrody Yinhe i Xingyun, najbardziej prestiżowe wyróżnienia dla chińskojęzycznych twórców fantastyki. Jego trylogia „Wspomnienie o przeszłości Ziemi” została uznana za największe w ostatnich latach wydarzenie w światowej SF, przetłumaczono ją na kilkadziesiąt języków, a twórcy Gry o tron kręcą na jej podstawie serial dla Netflixa. W 2015 roku za Problem trzech ciał, pierwszy tom cyklu, Liu zdobył Nagrodę Hugo dla najlepszej powieści, po raz pierwszy w historii przyznaną autorowi nieanglojęzycznemu. Książka znalazła się także w finale nagród Nebula, Prometeusza, Locusa i Johna W. Campbella. Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, uznał ją za jedną z najbardziej wartych przeczytania książek roku, a ówczesny prezydent Barack Obama zabrał ją na urlop na Hawajach.

Spośród książek Liu REBIS opublikował dotąd Piorun kulisty, Erę supernowej oraz całą trylogię „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, złożoną z Problemu trzech ciał, Ciemnego lasu i Końca śmierci.

Nakręcona w 2019 roku na podstawie doskonałego tytułowego opowiadania tej antologii, Wędrująca Ziemia, pierwsza chińska superprodukcja science fiction pobiła kasowe rekordy. Photo by: (© Lin Yi'an)

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)