Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Pan Milczącego Królestwa
Glen Cook

Delegatury nocy |2

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Fantasy
Przekład:
Jan Karłowicz
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Lord of The Silent Kingdom
ISBN:
978-83-7510-088-4
Wydanie:
1 (2008)
Data premiery tego wydania:
2008-04-29
Liczba stron:
752
Format:
132 x 202

Opis książki

Drugi tom cyklu „Delegatura nocy”

 

Robi się coraz zimniej. Studnie Mocy słabną, a potęgi Nocy rosną w siłę. Piper Hecht wyszedł cało z boju z Delegaturami i jest teraz Naczelnym Wodzem armii krzyżowców Wzniosłego V. Wokół tronu Imperium Graala zacieśnia się sieć intryg. Hechta wspomaga legendarny czarownik Cloven Luty, choć nawet jemu trudno sobie poradzić z Dawnymi Bogami, którzy wciąż próbują nagiąć ludzkie losy do własnych celów.

Wielowątkowa, błyskawiczna akcja rozgrywa się w świecie zadziwiająco podobnym do naszego, od podszewki ukazującym mechanizmy władzy.

 

Glen Cook (ur. 1944 r.) – autor wielu powieści science fiction i fantasy. Najbardziej znane są jego Kroniki Czarnej Kompanii, które weszły już do klasyki gatunku,  cykl o Imperium Grozy (oba wydane przez REBIS) i seria o inspektorze Garretcie.

 

 

 

Glen Cook jest autorem wielu powieści science fiction i fantasy. Dorastał w Kalifornii, studiował na uniwersytecie w Missouri. Marzył, by zostać pilotem Phantoma F-4, ale ostatecznie trafił do oddziałów specjalnych US Marine Corps (3rd Marine Recon Battalion).. Wojskową karierę podjął syn Glena, natomiast autor przez kilkadziesiąt lat pracował w różnych fabrykach koncernu General Motors. Jego pasją jest czytanie i kolekcjonowanie książek historycznych oraz zbieranie znaczków.

Doświadczenia ze służby w armii przenosi na karty swoich książek. O tym, że robi to przekonująco, świadczy fakt, iż opowieść o najemnikach z Czarnej Kompanii była jedną z najpopularniejszych lektur wśród amerykańskich żołnierzy podczas Wojny w Zatoce.

Najbardziej znane cykle autorstwa Cooka to: „Czarna Kompania”, „Imperium Grozy” i „Delegatury nocy” (wszystkie wydane przez REBIS) oraz seria o inspektorze Garretcie.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Harmonia Amanda).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)