Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Paryż belle epoque. Sekrety miasta świateł
Marta Orzeszyna, Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

71,20 zł 89,00 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Historia
Oprawa:
całopapierowa
ISBN:
978-83-8188-608-6
Wydanie:
2 (2023)
Data premiery tego wydania:
2023-10-10
Liczba stron:
352
Format:
160x226

Opis książki

Porywająca podróż w czasie do Paryża belle époque, światowej stolicy sztuki i miłości, roztętnionej życiem towarzyskim, artystycznym i naukowym.

To tu rozkwitały nowe idee społeczne i polityczne, a śmiałe przewroty obyczajowe zapowiadały nowy obraz świata.

Miasto świateł miało też swoje mroczne tajemnice, będąc areną głośnych skandali, burzliwych romansów, wielkich tragedii.

Wszystko to opisane barwnie, ze swadą i znawstwem tematu, ubogacone mnóstwem ilustracji i zdjęć - daje czytelnikowi fascynujący obraz tej pięknej epoki.

Marta Orzeszyna - znawczyni literatury i kultury francuskiej. Przez dziesięć lat mieszkała w Paryżu. Po powrocie do Polski współpracowała z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk przy bestsellerowej powieści Podróż do miasta świateł. Jest autorką biografii Antoniego Cierplikowskiego Antoine de Paris. Polski geniusz światowego fryzjerstwa oraz powieści obyczajowej Gra o miłość. Opublikowała liczne artykuły w polskiej edycji „L’Officiel”. Współpracuje jako felietonistka z czasopismem „Art Monitor” i jako researcherka oraz konsultantka historyczna przy książkach i filmach o artystach związanych z Paryżem.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk – pisarka, z wykształcenia historyk teatru – zadebiutowała jako scenarzystka serialu „Tata, a Marcin powiedział…”. Autorka poczytnych książek dla dorosłych i młodzieży, między innymi bestsellerowej sagi „Cukiernia Pod Amorem” oraz powieści z Paryżem w tle - Podróż do miasta świateł. Jest żoną reżysera filmowego Wojciecha Adamczyka. Ma dwóch synów – Macieja i Piotra.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)