Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Pierwsza kawa o poranku
Diego Galdino

Format i cena:

książka (oprawa zintegr.)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Pasje i namiętności
Przekład:
Tomasz Kwiecień
Oprawa:
zintegrowana
Tytuł oryginalny:
IL PRIMO CAFFE DEL MATTINO
ISBN:
978-83-7818-617-5
Wydanie:
1 (2014)
Data premiery tego wydania:
2014-07-01
Liczba stron:
272
Format:
125x195

Opis książki

Urokliwa kafejka w Rzymie. Życie toczy się swoim rytmem aż do dnia, w którym do baru wkracza zielonooka, piegowata piękność i poprosi po francusku o filiżankę czarnej herbaty z dodatkiem róży…

 

Romantyczna historia pachnąca najlepszym włoskim espresso…

Przed otwarciem baru właściciel czyści dokładnie filtry i przewody ekspresu, sprawdza ciśnienie i zaparza kawę, którą natychmiast wylewa. Następnie przygotowuje filiżankę espresso dla siebie. Pierwsza poranna kawa jest dla baristy. Zawsze. Dopiero potem może podawać ją innym.

Massimo Tiberi niedawno przekroczył trzydziestkę, jest właścicielem małego baru na rzymskim Zatybrzu i jeszcze nigdy naprawdę się nie zakochał. Nie cierpi szczególnie z tego powodu, towarzystwa dotrzymują mu stali i wierni klienci, a w smutkach pocieszają go spacery po wspaniałym Rzymie. Wszystko pozostaje pod kontrolą aż do dnia, w którym do baru wkracza zielonooka, piegowata piękność i poprosi po francusku o filiżankę czarnej herbaty z dodatkiem róży…

Ta lekka i bardzo włoska historia romantyczna, pełna nieporozumień, kradzionych pocałunków i długich spacerów, ma jeszcze jednego, wyjątkowego bohatera: najbardziej magiczne miasto świata.

Diego Galdino, podobnie jak bohater jednej z jego powieści, mieszka w Rzymie i codziennie wstaje o piątej rano, by otworzyć swój bar w centrum miasta, towarzyszyć klientom i serwować najbardziej wymyślne rodzaje kawy. Nie wiadomo, kiedy znajduje czas na pisanie, swoją drugą wielką pasję.

Źródło zdjęcia: Martka Czarnocka

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)

Multimedia (1)

Od barmana do pisarza - rozmowa z Diego Galdino

Zobacz więcej ...

Od barmana do pisarza - rozmowa z Diego Galdino

Zobacz więcej ...