Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Pierwsza krucjata. Nowe spojrzenie
Thomas Asbridge

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Ewelina Jagła
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
The First Crusade
ISBN:
978-83-7301-757-3
Wydanie:
3 (2016)
Data premiery tego wydania:
2014-04-01
Liczba stron:
388
Format:
150x225

Opis książki

Wyczerpująca monografia pierwszej krucjaty w historii

Przed dziewięciuset laty zachodnią Europę zelektryzowało wezwanie do świętej wojny. Dziesiątki tysięcy ludzi opuściło domy i przemierzyło niemal cały znany podówczas świat, żeby wyrwać z rąk muzułmanów Jerozolimę. W drodze przez cztery lata zmagali się ze skrajnym wyczerpaniem i śmiertelnymi chorobami, a przy tym toczyli krwawe bitwy. Pokonali śmiertelnie groźną turecką jazdę i mimo niewyobrażalnych trudów zdobyli niedostępną starożytną Antiochię. Latem, konając z pragnienia, niektórzy pili końską krew, zimą, cierpiąc potworny głód, uciekali się do kanibalizmu.

Pod mury Jerozolimy dotarło niewielu. Niegdyś dumni rycerze dosiadali teraz osłów i wołów, lecz zaprawieni w boju i pewni, że „Bóg tak chce”, zdobyli Święte Miasto. Dopuścili się jednak takich okrucieństw, że wśród muzułmanów pamięć o nich przetrwała wieki, a nienawiść przechodzi z pokolenia na pokolenie. Do dziś zbieramy ich owoce.

Pierwsza krucjata. Nowe spojrzenie, książka tyleż pasjonująca, ile odkrywcza, rzuca nowe światło na złożone pobudki ludzi, którzy walczyli w imię Boga, wyjaśnia, jak udało im się zwyciężyć i dlaczego ich czyny zmieniły bieg historii.

Przeplatając analizę, narrację, wyraziste opisy i niekiedy gorzki humor, Thomas Asbridge jak nikt inny ukazuje, kim byli krzyżowcy, jak postępowali, jak zabijali i ginęli, a także to, co najdziwniejsze – jak udało im się przeżyć i odnieść zwycięstwo. - prof. Felipe Fernández-Armesto, autor Millennium i Civilizations
Thomas Asbridge, szukając w swym […] «nowym spojrzeniu» na pierwszą krucjatę korzeni konfrontacji między światem islamu a Zachodem, pomaga nam zrozumieć teraźniejszość, objaśniając przeszłość. - prof. Akbar S. Ahmed Ibn Khaldun, dyrektor Islamic Studies na American University w Waszyngtonie
Thomas Asbridge wykłada historię wczesnego średniowiecza na University of London i jest autorytetem w dziedzinie wypraw krzyżowych. Autor The Creation of the Principality of Antioch, 1098–1130 oraz współautor Walter the Chancellor’s „The Antiochene Wars”. Podróżował po Bliskim Wschodzie szlakiem pierwszej krucjaty.

Źródło zdjęcia: www.thomasasbridge.com

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)