Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Pierwszy "polski" papież?
Tadeusz A. Kisielewski

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
ISBN:
978-83-7510-490-5
Wydanie:
1 (2010)
Data premiery tego wydania:
2010-05-11
Liczba stron:
144
Format:
150 x 225

Opis książki

Panorama losów przodków papieża Piusa X

 

Święty Pius X był jednym z największych, a zarazem najbardziej kontro­wersyjnych papieży. Odkąd przyjął tiarę, niejasna stała się kwestia jego pochodzenia – Włoch czy Polak? Sto lat temu nietrudno byłoby to ustalić, gdyby nie ludzie, którzy ukryli, zniszczyli bądź sfał­szo­wali zaświadczające o tym dokumenty.

Taka luka źródłowa jest jednak bardzo znacząca. Jak napisał we wstępie autor tej książki oraz best­sel­lerów poświęconych zamachowi na generała Sikor­skie­go i zbrodni katyńskiej, „wiem z doświadczenia, że dokumenty są ukrywane, niszczone i fał­szo­­wane, gdy w grę wchodzą bardzo ważne powody kie­rujące postępowaniem bardzo waż­nych osób i insty­tucji”…

Jakie to były osoby i instytucje? Dlaczego zaginęła księga urodzin, w której figurował domniemany śląski ojciec Piusa X? Jak to możliwe, że w oficjalnych biografiach rodzice tego papieża raz są biedakami, raz zaś boga­tymi ziemianami? Gdzie są ich groby? Dlaczego sam Pius X nie wypowiadał się publicznie na temat swego pochodzenia? To tylko część pytań, na które stara się odpowiedzieć w tej książce Tadeusz A. Kisielewski.

Dr Tadeusz A. Kisielewski (1950-2018) był niezaleznym analitykiem stosunków międzynarodowych, zajmował się globalną geopolityką i geostrategią. Autor licznych prac z tego zakresu, m.in. Nowy konflikt globalny (1993), Schyłek Rosji (REBIS 2007), Wojna imperium. Większy Bliski Wschód w amerykańskiej wojnie z terroryzmem (2008), Nafta znowu zmieni świat (REBIS 2013), Przesmyk suwalskim (REBIS 2017).
REBIS wydał też jego głośne bestsellery: Zamach, Zabójcy, Gibraltar i Katyń, Po zamachu, w których m.in. dowiódł, że gen. Sikorski nie zginął w wypadku, oraz takie poczytne książki jak Churchill – najlepszy sojusznik Polski? czy Janczarzy Berlinga.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)