Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Pilates. 52 wspaniałe pomysły
Steve Shipside

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
52 wspaniałe pomysły
Przekład:
Sylwia Jaśkiewicz-Budek
Oprawa:
broszura szyta ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
Power-up Pilates
ISBN:
978-83-7510-273-4
Wydanie:
1 (2009)
Data premiery tego wydania:
2009-06-02
Liczba stron:
248
Format:
173x210

Opis książki

Ta metoda pozwoli ci na wzmocnienie mięśni bez ich nadmiernego rozbudowywania, odciążenie kręgosłupa, poprawę postawy i uelastycznienie ciała

W moim rygorystycznym treningu nie było miejsca na coś, co wydawało mi się kiepską imitacją jogi. Złapałem bakcyla, gdy mój fizjoterapeuta zaproponował mi pilates po tym, jak doznałem kontuzji kręgosłupa. Okazało się, że ćwiczenia te kształtują zarówno ciało, jak i umysł. Teraz jestem sprawniejszy, bardziej gibki i zrelaksowany niż kiedykolwiek wcześniej. Po prostu stwierdziłem, że pilates może mi pomóc, jeśli dostosuję go do swoich potrzeb. W rezultacie opracowałem unikatowy program, który może pomóc innym odnieść maksymalne korzyści z tego rodzaju ćwiczeń. - Steve Shipside

Pilates to doskonały program, który pozwala zbudować świetną kondycję, zrzucić zbędne kilogramy i wyrzeźbić smukłą sylwetkę bez forsownych ćwiczeń. Dlatego nadaje się nie tylko dla ambitnych wyczynowców, ale i dla osób, które chcą wrócić do zdrowia po przebytych kontuzjach.

Autor przystępnie i z humorem opisuje wiele ćwiczeń, które można wykonywać samodzielnie w domu lub na zorganizowanych zajęciach. Z książki tej dowiesz się m.in., jak:

  • zyskać świadomość własnego ciała i jego możliwości;
  • uelastyczniać, rozciągać i ćwiczyć wszystkie grupy mięśni i stawy;
  • pomysłowo wykorzystywać różne przyrządy: piłki rehabilitacyjne, taśmy elastyczne czy hantle;
  • trenować nie tylko na siłowni albo w domu, ale także w pracy lub na przystanku autobusowym.

Porozmawiajmy o tobie. Jesteś bystry, poważnie podchodzisz do zagadnienia i masz już o nim pewne pojęcie. To ci jednak nie wystarcza, więc powodowany ambicją, ciekawością czy też nużącą treningową rutyną szukasz wskazówek i technik, które pozwolą ci wspiąć się wyżej.

Dwie obietnice. Pierwsza – nie będziesz musiał brnąć przez potok słów ani przedzierać się przez gąszcz teorii po to, aby natrafić na okruchy mądrości. Druga – nasz autor nie będzie traktował cię z wyższością, ponieważ wie, jak to jest być na twoim miejscu.

Steve Shipside jest wykwalifikowanym instruktorem pilatesu zarejestrowanym w organizacji Register of Fitness Professionals. W wolnym czasie zaś uczestniczy w wyścigach Ironman Triathlon, maratonach i ultramaratonach.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)