Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Płomień
Leonard Cohen

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
X-Varia
Przekład:
Daniel Wyszogrodzki
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
The Flame
ISBN:
978-83-8062-644-7
Wydanie:
2 (2019)
Data premiery tego wydania:
2018-10-30
Liczba stron:
300
Format:
142x222

Opis książki

Wiersze, piosenki, fragmenty notatników
Przełożył Daniel Wyszogrodzki
PŁOMIEŃ to porywający zbiór ostatnich wierszy Leonarda Cohena. Ich wyboru i układu dokonał sam autor w ostatnich miesiącach życia. Książka zawiera m.in. słowa piosenek, fragmenty prozy oraz ilustracje, a także szeroki wybór tekstów z poetyckich notatników Cohena, które artysta prowadził przez całe życie. W sumie składają się one na niepowtarzalny, intymny obraz życia i umysłu wybitnego artysty i myśliciela.

Jako niezwykle mocny, końcowy rozdział legendarnej kariery literackiej twórcy, PŁOMIEŃ ukazuje pełną skalę sztuki poetyckiej Leonarda Cohena, od kunsztownej transcendencji po czarny humor. Na przemian dojmująco smutne i urzekająco ekscentryczne są to dzieła poety i autora piosenek, który zgłębiał sens naszych najbardziej mrocznych pytań i zawsze gotów był zadawać kolejne.

Kariera artystyczna Leonarda Cohena rozpoczęła się w 1956 roku od publikacji pierwszego tomu poezji Let Us Compare Mythologies (Porównajmy mitologie). Autor wydał także dwie powieści: The Favourite Game (Ulubiona gra) i Beautiful Losers (Piękni przegrani) oraz dziesięć tomów poetyckich w tym Stranger Music: Selected Poems and Songs (Muzyka nieznajomego: Wybrane wiersze i piosenki) i Book of Longing (Księga tęsknoty). W okresie działalności piosenkarskiej, który objął niemal półwiecze, nagrał czternaście albumów studyjnych. Ostatni z nich, You Want It Darker, ukazał się w 2016 roku. Cohen został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 2008, otrzymał Grammy Lifetime Achievement Award w 2010 oraz Glenn Gould Prize w 2011. Zmarł 7 listopada 2016 roku.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Rama).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)