Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Poczwarki
John Wyndham

Wehikuł czasu

Format i cena:

książka (oprawa zintegr.)

PREMIERA 30.07.2024

e-book (EPUB, MOBI)

PREMIERA 31.07.2024

Szczegóły

Seria:
s-f
Przekład:
Zbigniew A. Królicki
Oprawa:
zintegrowana
Tytuł oryginalny:
The Chrysalids
ISBN:
978-83-8338-246-3
Wydanie:
1 (2024)
Data premiery tego wydania:
2024-07-30
Liczba stron:
240
Format:
135x215

Opis książki

Portret społeczności, którą przemożny strach przed innością doprowadził do autorytarnego szaleństwa.  – „The Scotsman”
Perfekcyjnie pomyślana i skonstruowana powieść klasycznej ery science fiction. -„The New York Review of Books”

Ojciec Davida Strorma nie może ścierpieć nadnaturalnie wielkich koni Angusa Mortona, które nazywa bluźnierstwem przeciwko naturze. Nie zdaje sobie sprawy, że jego własny syn, jego kuzynka Rosalind oraz ich przyjaciele mają niewidoczną aberrację, która określa ich jako mutantów. Jednak w miarę jak David i Rosalind dorastają, coraz trudniej jest ją ukrywać przed starszymi wioski. Wkrótce stają przed wyborem: czekać, aż zostaną zdemaskowani i zabici, lub uciec na przerażające, dzikie Pustkowia…

Poczwarki to postapokaliptyczna opowieść o mutacjach genetycznych w zrujnowanym świecie, ukazująca, jak daleko może się posunąć ludzka społeczność, aby się pozbyć odmieńców.

John Wyndham (właśc. John Wyndham Parkes Lucas Beynon Harris), mistrz literatury SF, urodził się w 1903 roku w Anglii. Imał się różnych zawodów, w 1925 roku zaczął pisać dla amerykańskich czasopism SF i detektywistycznych. Podczas II wojny światowej był cenzorem, jako szyfrant lądował w Normandii. W 1951 roku napisał superbestseller Dzień tryfidów, przetłumaczony na kilkadziesiąt języków. W latach 50. był najbardziej poczytnym pisarzem w Wielkiej Brytanii i Australii. Napisał wiele klasycznych, kultowych powieści SF, wielokrotnie ekranizowanych, m.in. Poczwarki, Kukułcze jaja z Midwich, Przebudzenie Krakena, Chocky. Zmarł w 1969 roku.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)