Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Podwojenie
José Saramago

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Mistrzowie literatury
Przekład:
Wojciech Charchalis
Oprawa:
płótnopodobna z obwolutą
Tytuł oryginalny:
O homem duplicado
ISBN:
978-83-7301-658-3
Wydanie:
2 (2011)
Data premiery tego wydania:
2011-09-13
Liczba stron:
316
Format:
128 x 197

Opis książki

Znakomita powieść portugalskiego noblisty, zekranizowana w 2013 roku pt. Wróg - w rolach głównych Jake Gyllenhaal, Isabella Rossellini i Mélanie Laurent

 

Pewien mężczyzna, rozwodnik i nauczyciel historii, jest znudzony życiem. Sam o sobie mówi, że cierpi na depresję, że nauczanie to dla niego marsz w miejscu, że nie pamięta, dlaczego się ożenił, i że woli nie pamiętać, dlaczego się rozwiódł. Pewnej bezsennej nocy rozpoznaje siebie w jednym z aktorów grających w oglądanym właśnie filmie. Jego depresja pogłębia się, a życie zaczyna się toczyć podwójnym torem. Dzieją się coraz dziwniejsze, coraz bardziej zaskakujące rzeczy, szara jeszcze niedawno egzystencja dostarcza nauczycielowi nadmiaru wrażeń.

W 2013 roku swoją premierę miała filmowa adaptacja Podwojenia, zatytułowana Wróg. W głównych rolach wystąpili Jake Gyllenhaal, Mélanie Laurent i Isabella Rossellini.

José Saramago (1922-2010), laureat literackiej Nagrody Nobla z 1998 r. i najpopularniejszy na świecie prozaik portugalski, sławę zdobył powieścią Baltazar i Blimunda, uhonorowaną prestiżową nagrodą portugalskiego PEN Clubu oraz Nagrodą Literacką Miasta Lizbona. Spośród jego utworów DW REBIS opublikował m.in.: Wszystkie imiona, Rok śmierci Ricarda Reisa, Kamienną tratwę, Kaina, Miasto białych kart, będące swego rodzaju kontynuacją Miasta ślepców, Ewangelię według Jezusa Chrystusa oraz Podróż słonia.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)