Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Podwójny kontakt
James White

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
s-f
Przekład:
Radosław Kot
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
DOUBLE CONTACT
ISBN:
978-83-7510-124-9
Wydanie:
1 (2009)
Data premiery tego wydania:
2009-09-01
Liczba stron:
304
Format:
128 x 197

Opis książki

Zamykająca cykl „Szpitala Kosmicznego” powieść White'a

Załoga statku szpitalnego Rhabwar, z Priliclą jako medycznym szefem zespołu, trafia w kolejnej wyprawie ratunkowej na uszkodzony statek obcych. Systemy obronne nie pozwalają na udzielenie pomocy, blokując wszelkie urządzenia elektroniczne. Korpus Kontroli, który stracił tam wcześniej patrolowiec, gotów jest potraktować nową rasę jako potencjalnie wrogą. Prilicla nie przyjmuje takiej interpretacji do wiadomości. Rozpoczyna trudne dzieło rozplątania łamigłówki i nawiązania kontaktu z przedstawicielami nowego gatunku. Nie wie, że będzie to dopiero połowa tego, z czym przyjdzie mu się uporać…

Zamykająca cykl „Szpitala Kosmicznego” powieść White'a nawiązuje na najbardziej klasycznych wzorców SF, przypominając w tym utwory Clarke'a czy Hogana. Tyle, że z typową dla opowieści o miedzygatunowym szpitalu domieszką ciepła, dystansu i humoru.

James White to twórca SF, współwydawca czasopism „Slant” i „Hyphen”. Debiutował w „Astounding Science Fiction”. Największą popularność przyniósł mu cykl powieści o medycynie kosmicznej. REBIS wydał dotychczas jego powieści: Szpital Kosmiczny, Gwiezdny chirurg, Trudna operacja, Statek szpitalny, Sektor Dwunasty, Gwiezdny terapeuta, Stan zagrożenia, Lekarz dnia sądu, Podwójny kontakt, Szlifierz umysłów, Galaktyczny smakosz i Ostateczna diagnoza.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)