Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Pokoje do wynajęcia
Valerio Varesi

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Kryminał
Przekład:
Tomasz Kwiecień
Oprawa:
broszura szyta ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
L’AFFITTACAMERE
ISBN:
978-83-7510-826-2
Wydanie:
1 (2012)
Data premiery tego wydania:
2012-06-12
Liczba stron:
296
Format:
125 x 195

Opis książki

Inne oblicze Włoch. Inne oblicze kryminału. Lektura obowiązkowa dla miłośników Donny Leon i Andrei Camilleriego.

Zbliża się Boże Narodzenie. W kamienicy w centrum Parmy ginie stara kobieta. Jej serce pocięto nożem na drobne kawałki. Dochodzenie prowadzi komisarz Soneri, mruk i indywidualista z trudem mieszczący się w ramach policyjnych schematów. Szukając mordercy, będzie zmuszony wrócić do bolesnej osobistej przeszłości. Okaże się przy tym, że nikogo – nawet swych najbliższych – nie znał tak dobrze, jak mu się wydawało.

Polityka, korupcja, zadawnione urazy, surowa mentalność apenińskich górali, nielegalne aborcje. Korowód tajemniczych, niekiedy groteskowych postaci, demony przeszłości przyczajone w bramach i zaułkach starego miasta. I gęsta mgła, jaka każdej zimy spowija Parmę. Oto Italia, jakiej nie znamy.

Kryminały, w których rozczytują się Włosi.

Valerio Varesi wychował się w Parmie, słynącej z szynki i serów, przybranej ojczyźnie Paganiniego i Verdiego. Zawodowy dziennikarz, obecnie pracuje w bolońskim oddziale „La Repubblica”. Wyróżniany włoskimi i międzynarodowymi nagrodami literackimi, laureat 5. Śródziemnomorskiego Festiwalu Powieści Kryminalnej i Sensacyjnej (2011), którego jury składa się z profesjonalistów: prokuratorów, adwokatów i policjantów. Ze względu na prosty i surowy styl przez rodzimą krytykę został okrzyknięty włoskim Simenonem. Kilka jego powieści przeniesiono na ekran telewizyjny. Autor tłumaczony z sukcesem na angielski, niemiecki, hiszpański i turecki.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)