Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Północ w ogrodzie dobra i zła
John Berendt

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Piotr Wilczek
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
MIDNIGHT IN THE GARDEN OF GOOD AND EVIL
ISBN:
978-83-7510-280-2
Wydanie:
1 (2012)
Data premiery tego wydania:
2012-05-08
Liczba stron:
472
Format:
128 x 197

Opis książki

Książka, która przez ponad 4 lata utrzymywała się na liście bestsellerów „New York Timesa”

 

Niezwykła opowieść, oparta na dramatycznych wydarzeniach, które rozegrały się w Savannah w latach osiemdziesiątych XX wieku.

Dziennikarz John Kelso przyjeżdża do Savannah, by opisać bożonarodzeniowe przyjęcie wydawane przez Johna Williamsa – jednego z najzamożniejszych obywateli miasta. Niespodziewanie świąteczna impreza kończy się tragicznie, a jej gospodarz zostaje aresztowany jako podejrzany o popełnienie morderstwa. Kelso postanawia zostać na czas śledztwa, żeby dowiedzieć się czegoś więcej. Nadchodzące miesiące uczynią ze spokojnego dotychczas miasta arenę, na której odkrytych zostanie wiele ciemnych stron moralności.

Clint Eastwood, zafascynowany tą tajemniczą i niejednoznaczną historią, nakręcił na jej podstawie film pod takim samym tytułem, obsadzając w rolach głównych aktorów tej klasy, co Kevin Spacey, John Cusack i Jude Law.

John Berendt jest dziennikarzem. Jego pierwsza książka – Północ w ogrodzie dobra i zła – stała się międzynarodowym bestsellerem i w 1995 r. znalazła się wśród książek nominowanych do Nagrody Pulitzera w kategorii literatura faktu. Na jej podstawie Clint Eastwood nakręcił fascynujący film z Kevinem Spaceyem i Johnem Cusackiem.

Źródło zdjęcia: www.georgiacenterforthebook.org (© Graziano Arici).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)