Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Porucznicy
W.E.B. Griffin

Braterstwo broni |1

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Thriller
Przekład:
Tadeusz Rachwał
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
THE LIEUTENANTS
ISBN:
978-83-7301-974-4
Wydanie:
1 (2007)
Data premiery tego wydania:
2007-07-31
Liczba stron:
352
Format:
135 x 215

Opis książki

Pierwszy tom bestsellerowego cyklu Griffina „Braterstwo broni”

 

Pierwszy tom obejmującej trzy dziesięciolecia militarnej sagi. Tętniąca wojskowym życiem historia czterech wspaniałych oficerskich karier.

 

Młodzi, zdolni, pełni marzeń: Craig W. Lowell, Rudolph G. McMillan Sanford T. Felter. Porucznicy, którzy bez wahania odpowiedzieli na wezwanie ojczyzny. Wojna była ich obowiązkiem, pracą i życiem. Walczyli wszędzie tam, gdzie byli potrzebni – od skrwawionej Europy po Afrykę Północną. Wyruszyli jako młodzi chłopcy. Ci, którzy przeżyli, wrócili jako zahartowani w ogniu walki, zawodowi żołnierze.

W tej niezwykłej książce każdy znajdzie coś dla siebie: krwawe bitwy, mordercze szkolenie a także codzienne losy  wojskowych rodzin.

Porucznicy to zapadająca w pamięć opowieść o żołnierzach i ich najbliższych, o lojalności, zwycięstwie, zdradzie i miłości.

W.E.B. Griffin – jest autorem wielu amerykańskich bestsellerów o tematyce wojskowej. „Wojownicy” są najsłynniejszym jego dziełem.

Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazały się dwa tomy jego cyklu „Prezydencki agent”: Z rozkazu prezydenta i Zakładniczka.

 

 

 

 

W.E.B. Griffin –  (1929-2019) uznany przez „Publishers Weekly” za „profesora amerykańskiej literatury sensacyjnej” – był żołnierzem amerykańskich oddziałów w Niemczech, korespondentem wojennym i oficerem informacyjnym w Korei. Autor ponad 50 powieści, które przetłumaczone na kilkanaście języków rozeszły się w ponad 50 milionach egzemplarzy, windując autora na pierwsze miejsca bestsellerów „The New York Times”, „The Wall Street Journal” i „Publishers Weekly”. DW REBIS opublikował jego cykle „Prezydencki agent” i „Braterstwo broni”. W cyklu „Tajne operacje” ukazały się powieści Ściśle tajne i Opcja zabójstwa.

Z historykiem Carlo D'Este założył i rozpoczął prowadzenie seminarium Williama E. Colby'ego na temat wywiadu, wojskowości i dyplomacji. W 1991 roku otrzymał za wybitną służbę odznaczenie od U.S. Marine Corps Combat Correspondents Association, natomiast w 1999 roku, podczas setnego Narodowego Konwentu w Kansas City, wręczono mu nagrodę Veterans of Foreign Wars News Media. Przyjęto go jako honorowego członka m.in. w szeregi Zakonu św. Jerzego (U.S. Armor Association) i Zakonu św. Andrzeja (U.S. Army Aviation Association).

Źródło zdjęcia: esencja.stopklatka.pl

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)