Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Powstanie
David Weber, Steve White

Starfire |1

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
s-f
Przekład:
Jarosław Kotarski
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Insurrection
ISBN:
978-83-7510-053-2
Wydanie:
2 (2007)
Data premiery tego wydania:
2004-06-15
Liczba stron:
540
Format:
128 x 197

Opis książki

Rozszerzone wydanie pierwszego tomu cyklu „Starfire”!

Pierwszy tom cyklu militarnej fantastyki osadzonej we wszechświecie zamieszkanym przez ludzi i trzy rasy obce. Po wojnie z Chanatem Oriona przywódcy Federacji Ziemskiej - zasiedlonych dawno planet - nie chcą oddać władzy. Mieszkańcy Pogranicza, na którym toczyła się wojna, znajdują się nagle w sytuacji kolonii z dawnej historii Ziemi. Co gorsza, by utrzymać status quo, władze Federacji gotowe są sprzymierzyć się z Chanatem. Gdy zabiegi na arenie politycznej nic nie dają, obywatelom Pogranicza pozostaje już tylko zbrojna walka o wolność i równouprawnienie. W ten sposób wybucha powstanie…

Podstawą tej edycji jest znacznie rozszerzone, poprawione i uzupełnione wydanie amerykańskie z 2005 roku.

 

David Weber to autor kilku powieści SF napisanych wespół ze Steve’em White’em, ale przede wszystkim słynnego już, wydawanego sukcesywnie przez REBIS cyklu, który określany jest zazwyczaj jako „Honor Harrington”. Jest jednym  z trzech – obok Davida Drake’a i Stephena M. Stirlinga – najlepszych twórców militarnej fantastyki naukowej.

 

Steve White to urodzony w 1948 roku autor kilkunastu powieści SF, m.in. serii „The Disinherited”, „Starfire” i „Prince of Sunset”.

 

David Weber, literacki fenomen XXI wieku, bestsellerowy autor militarnej SF i popularnych na całym świecie cykli „Honor Harrington”, „Starfire” i „Schronienie”. Trzydzieści tytułów Webera trafiło na listę bestsellerów „New York Timesa”, a łączny nakład jego książek przekroczył już 8 milionów egzemplarzy.

Steve White pełnił służbę w Wietnamie jako oficer marynarki wojennej. Jest autorem kilkunastu powieści SF i fantasy, był nominowany do Nagrody Prometeusza za powieść Eagle Against the Stars. REBIS wydaje cykl „Starfire”, którego White jest współtwórcą.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)