Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Pozdrowienia z Londynu
Krzysztof Beśka

Cykl o detektywie Bergu |2

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Thriller
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
ISBN:
978-83-7818-428-7
Wydanie:
1 (2014)
Data premiery tego wydania:
2014-04-01
Liczba stron:
432
Format:
135x215

Opis książki

Pozdrowienia z Londynu to druga część serii zapoczątkowanej przez Trzeci brzeg Styksu

 

Pracowitą codzienność Łodzi początku ostatniej dekady XIX wieku zakłóca makabryczna zbrodnia. Ktoś zamordował dwie młode kobiety, a ich ciała okrutnie okaleczył. Rozpoczyna się śledztwo, które miejscowa policja musi jednak szybko przesunąć na dalszy plan. W mieście zaczynają bowiem wybuchać strajki, które historia nazwie później „buntem łódzkim”. Jedyną nadzieję na dotarcie do prawdy bliscy ofiar widzą w prywatnym detektywie Stanisławie Bergu. Młody Polak wyrusza w pełną niebezpieczeństw drogę ku rozwiązaniu zagadki.

Pozdrowienia z Londynu to druga część serii zapoczątkowanej przez Trzeci brzeg Styksu. Kolejna, Dolina Popiołów, ukaże się już wkrótce.

„Drżyj, miasteczko Łodź – powiedział cicho Sokrat Karpow”. Drżyj, Czytelniku! Po lekturze powieści Beśki spacer po Łodzi nigdy nie będzie już tylko niewinną przechadzką - Marta Guzowska, autorka „Ofiary Polikseny”, laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru 2013
Beśka powraca do dziewiętnastowiecznej Łodzi, gdzie jego bohaterowie Jewgiennij Aleksandrowicz Riepin i Stanisław Berg w zamęcie budzącego się do strajków miasta szukają mordercy kobiet. Znakomita powieść pokazująca siłę destrukcji tkwiącą w człowieku. - Jolanta Świetlikowska, Zbrodnia w Bibliotece
Łódź końca dziewiętnastego wieku to wielonarodowościowy tygiel, który przyciąga rzesze marzycieli. Nocami robotnicy przygotowują strajki, a bogaci przemysłowcy przegrywają w karty swoje fabryki. Marzenia szybko umierają, a pocieszenia można szukać w wódce, rozpuście i wszelakim zepsuciu. Taki obraz Łodzi znamy z historii i powieści Reymonta. Beśka uzupełnił ten portret o postać seryjnego mordercy. Dla potwora, który szlachtuje prostytutki, miasto oferujące tyle różnych dróg upadku może okazać się prawdziwą ziemią obiecaną. - Gaja Grzegorzewska, autorka „Grobu”
Krzysztof Beśka jest prozaikiem, dziennikarzem i twórcą słuchowisk radiowych i tekstów piosenek. Autor m.in. rozliczeniowej Fabryki frajerów, za którą otrzymał Wawrzyn – Literacką Nagrodę Warmii i Mazur oraz Wawrzyn Czytelników, a także kryminałów Wieczorny seans i Ornat z krwi. Dom Wydawniczy REBIS opublikował jego najnowsze dokonania, thrillery retro Trzeci brzeg Styksu i Pozdrowienia z Londynu.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)