Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Prawdziwa historia McDonald’s. Wspomnienia założyciela
Ray Kroc

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
X-Varia
Przekład:
Anna Zdziemborska
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
Grinding It Out: The Making of McDonald's
ISBN:
978-83-8062-259-3
Wydanie:
1 (2017)
Data premiery tego wydania:
2017-10-24
Liczba stron:
264
Format:
135x215

Opis książki

OPOWIEŚĆ O NIEZWYKŁYM SUKCESIE McDONALD’S PIÓRA JEGO ZAŁOŻYCIELA RAYA KROCA!

Niewielu przedsiębiorców może poszczycić się tym, że radykalnie zmieniło styl życia ludzi, a Ray Kroc właśnie do nich należy. Jego rewolucja w funkcjonowaniu restauracji szybkiej obsługi, systemie franczyz, pomysły na ujednolicone szkolenia dla personelu i reklamę stawiają go w czołówce nawet wśród twórców biznesowych imperiów. Kroc nie był jednak typowym rekinem biznesu, swoją pierwszą franczyzę McDonald’s otworzył dopiero w wieku 52 lat. W Prawdziwej historii zaś spotykamy nie tylko Raya Kroca sprawnego biznesmena, lecz przede wszystkim Kroca człowieka kryjącego się za światowym gigantem w branży fast foodów.

Nieodparcie entuzjastyczny, wizjonerski, urodzony gawędziarz – Kroc fascynuje i inspiruje na każdej stronie swej Prawdziwej historii. Na podstawie tej jego autobiograficznej opowieści powstał film McImperium w reżyserii Johna Lee Hancocka z Michaelem Keatonem w głównej roli.

Myszkuje w śmietnikach konkurencji, zachwyca lub zniechęca do siebie każdą nowo napotkaną osobę. Lecz nawet jego wrogowie zgadzają się, że w trzech kwestiach Ray Kroc nie ma sobie równych: w sprzedawaniu hamburgerów, zarabianiu pieniędzy i opowiadaniu historii. z Prawdziwej historii McDonald’s

Każda strona tej szczerej, zabawnej opowieści od zera do milionera jest pełna niespodzianek. The Boston Globe
Ray Kroc (1902–1984), założyciel McDonald’s, należy do najsławniejszych biznesmenów XX wieku. Nigdy nie przestał modernizować i adaptować swych restauracji i praktyk biznesowych, czyniąc McDonald’s fenomenem na światową skalę.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (5)

Ta książka to wspaniała autobiografia. Pokazuje jak jeden pomysł może zmienić nasze całe dotychczasowe życie. Nie jest to zwykła autobiografia, ponieważ Ray oprócz wytłumaczenia całego procesu powstania sieci restauracji pokazuje nam siebie. Jakim jest/był człowiekiem. Swoje spojrzenie na świat. Pomimo, że dorobił się ogromnych pieniędzy nie dał zamydlić sobie nimi oczu. Rayowi nie było łatwo od samego początku. W jego kartach była zapisana długa droga do sukcesu. Droga na szczyt,lecz kiedy zaczynał się wspinać nie przewidywał takiego sukcesu. Po przeczytaniu na pewno zmieni się lekko podejście do tej sieci. Dlaczego? Kojarzymy McDonald's jedynie z jedzeniem. Teraz będziemy kojarzyć z człowiekiem, który sukces osiągnął ciężką pracą. Sam Ray Kroc jako "bohater książki" od samego początku kładzie nacisk na znalezienie takiego biznesu, aby się opłacał, ale przede wszystkim go satysfakcjonował. Książka tak naprawdę dla każdego. Ciekawa i zaskakująca. Inspirująca do podjęcia własnych planów i realizacji swoich marzeń.
https://bartoszczyta.blogspot.com/
Bezkompromisowa filozofia biznesu. Zdobycie rynku rodzinnego. Nacisk na podstawowe wartości, jak uprzejmość, schludność i obsługa klienta. Niezachwiana lojalność wobec partnerów w interesach. Wszystko to składa się na pewną legendę współczesnego biznesu. Menedżera, który dał się poznać jako dowcipny rozmówca, ambitny i pracowity biznesmen oraz człowiek głęboko przekonany, iż w Stanach Zjednoczonych każdy może osiągnąć rozsądnie wyznaczony cel, a nawet przekroczyć własne oczekiwania. Ten człowiek to światowy gigant w branży fast foodów - Ray Kroc. Ray był czeskiego pochodzenia, a swoją działalność zaczynał do sprzedaży papierowych kubków. Trzeba przyznać, że Kroc od zawsze miał nosa do interesów oraz posiadał bardzo istotną cechę dla biznesmena, mianowicie – umiejętność przewidywania potrzeb rynku. I czy były to papierowe kubki, czy automaty do koktajli mlecznych zawsze cenił sobie bezpośrednie podejście do klienta. Jego filozofia polegała na pomaganiu ludziom i jeśli jego towar się nie sprzedał, uważał, że źle wykonuje swoją pracę. Często podkreślał, jak ważny jest właściwy wygląd, porządnie wyprasowany garnitur, wypolerowane buty, uczesane włosy i czyste paznokcie. I kiedy w 1954 roku Ray zobaczył naturalnie prosty proces, dzięki któremu przygotowano hamburgery i frytki, wiedział, że pomysł braci McDonald's jest genialny. Każdy etap produkcji był maksymalnie uproszczony i realizowany przy możliwie najmniejszym wysiłku. I tu Ray się nie pomylił. W ciągu paru lat udało mu się stworzyć korporację McDonals's, która w 22 roku działalności firmy przekroczyła miliard dolarów rocznego dochodu. To imponujący wynik. Kroc opowiadając swoją historię fascynuje i inspiruje. Jest uroczym gawędziarzem, który z entuzjazmem potrafi tak samo opowiadać o sprzedaży papierowych kubków, jak i o modernizowaniu restauracji. Wpisał się w historię biznesu jako wizjoner i genialny przedsiębiorca. Zmieniał styl życia ludzi. I choć może dziś nie byłby do końca zadowolony z jakości, jaką serwują jego restauracje, to z pewnością jest twórcą biznesowego imperium. Polecam.
Diana Bibliofilka