Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Próba Ognia
Nancy Kress

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
s-f
Przekład:
Mirosław P. Jabłoński
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
Crucible
ISBN:
978-83-8062-251-7
Wydanie:
1 (2017)
Data premiery tego wydania:
2017-10-24
Liczba stron:
456
Format:
132x202

Opis książki

Kontynuacja Ognia krzyżowego.

Ludzkość zaczęła zasiedlać obce światy. Jednak Jake Holman i jego grupa osadników z zaskoczeniem odkryli na planetarnej kolonii nazwanej Zielnikiem świadome obce życie. Szybko znaleźli się w krzyżowym ogniu obejmującej całą galaktykę wojny między dwoma odmiennymi rasami: agresywnymi, wojowniczymi humanoidami zwanymi Zwierzakami oraz pasywnymi, roślinopodobnymi stworzeniami zwanymi Badylami.

W tę nieprzewidywalną walkę włącza się Próba Ognia, okręt z Ziemi, którego wojskowy personel jest gotowy stanąć w obronie kolonii. Czy jednak ci żołnierze rzeczywiście mają tylko szlachetne intencje? Czy militaryzacja Zielnika okaże się naprawdę korzystna dla kolonistów?

Każda powieść Nancy Kress to niesamowita dawka oryginalnych pomysłów, które pobudzą waszą wyobraźnię. Przeczytajcie koniecznie! Robert J. Szmidt

Sequel Ognia krzyżowego w pomysłowy sposób zestawia odmienne kultury i systemy polityczne, a życzliwe przedstawienie punktów widzenia mniejszości przynosi mnóstwo materiału do przemyśleń. „Publishers Weekly”

Kress jest jednakowo sprawna w kwestii nauk ścisłych, kontaktów z obcymi, kolonizacji planet i prowadzenia akcji, a także w łączeniu tych czterech elementów z niesamowitym, być może wyjątkowym talentem. Lektura obowiązkowa dla miłośników SF. „Booklist”

Kontynuacja powieści Ogień krzyżowy analizuje przyjęte ludzkie osądy na temat tego, co jest słuszne lub błędne, dobre lub złe, przyjazne lub wrogie. Dzięki emocjonalnej głębi i wyrazistym postaciom ta książka jest ważną pozycją większości kolekcji SF. „Library Journal”

Ten sequel Ognia krzyżowego, w którym ziemscy koloniści usilnie poszukują swojego miejsca w ogromnym kosmosie, wraca do etycznych i moralnych dylematów pierwszego tomu. To ekscytująca powieść SF, która zaprowadzi czytelnika na niezbadane tereny. „Romantic Times”
Nancy Kress - urodziła się w 1948 roku jako Nancy Anne Koningisor w Buffalo. Dorastała w East Aurora. Studiowała na State University of New York, gdzie zdobyła dyplom z edukacji wczesnoszkolnej. Przez cztery lata uczyła w czwartej klasie. W 1973 roku porzuciła szkolnictwo i wyszła za mąż za Michaela Josepha Kressa, agenta ubezpieczeniowego. Urodziła dwóch synów i rozwiodła się w 1984 roku. Pierwsze opowiadanie (The Earth Dwellers) opublikowała w 1976 roku, pierwszą powieść (The Prince of Morning Bells) w 1981 roku. W 1984 roku zaczęła pracować dla agencji reklamowej. W 1977 roku uzyskała magisterium z pedagogiki, a w 1979 roku z anglistyki. W 1990 roku oddała się całkowicie pisarstwu, czego efektem była nowela Hiszpańscy żebracy. Chociaż zaczynała od fantasy, obecnie pisze prawie wyłącznie SF. Częstym motywem w jej książkach jest inżynieria genetyczna. Prowadziła kolumnę „Writer’s Digest” przez szesnaście lat. Uczyła i uczy na warsztatach pisarskich. W sumie ma na koncie 27 powieści, 4 zbiory opowiadań, 3 poradniki o pisaniu i ponad 100 opowiadań. Za swoje utwory otrzymała sześć Nagród Nebula (za: Out of All Them Bright Stars, Hiszpańskich żebraków, Kwiaty więzienia Aulit, Fountain of Age, After the Fall, Before the Fall, and During the Fall oraz Yesterday’s Kin), dwie Nagrody Hugo (za Hiszpańskich żebraków i Więź Erdmanna), dwie Nagrody Locusa ( za After the Fall, Before the Fall, and During the Fall i Yesterday’s Kin), Nagrodę Sturgeona (za Kwiaty więzienia Aulit Prison) oraz Nagrodę Johna W. Campbella ( za Przestrzeń prawdopodobieństwa). W 1998 roku poślubiła autora SF Charlesa Sheffielda, który zmarł w 2002 roku na raka mózgu. W 2011 roku poślubiła innego pisarza, Jacka Skillingsteada, z którym zamieszkała w Seattle.
Photo by: (© Liza Groen Trombi)

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)