Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Przegrane życie Ewy Braun
Angela Lambert

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Przemysław Bandel
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
THE LOST LIFE OF EVA BRAUN
ISBN:
978-83-7301-700-9
Wydanie:
2 (2010)
Data premiery tego wydania:
2010-08-03
Liczba stron:
584
Format:
150 x 225

Opis książki

Pierwsza od wielu lat na polskim rynku – biografia kochanki, a potem żony Hitlera

Takich kobiet jak Ewa Braun były w Niemczech tysiące. Jak to się stało, ze właśnie ona została kochanką Hitlera i do dziś wzbudza jej los wzbudza tak ogromne zainteresowanie?

Ewa opuściła szkołę przyklasztorną, mając siedemnaście lat i kilka miesięcy później spotkała Hitlera. Została jego kochanką, zanim ukończyła dwadzieścia lat. Co sprawiło, że ta niepozorna kobieta, młodsza od Hitlera o dwadzieścia trzy lata, potrafiła utrzymać przy sobie jednego z najpotężniejszych mężczyzn świata?

Ta pierwsza od wielu lat na rynku polskim biografia kochanki, a potem żony Hitlera przybliża nam tę ciekawą postać, która przez wiele lat żyła w cieniu Führera.

Autorka, na podstawie szczegółowych badań, dokumentów i zeznań świadków, próbuje rozwiązać trudną, choć szalenie intrygującą zagadkę: kim naprawdę była ta piękna, dobrze wychowana kobieta, której jedynym nieszczęściem było to, że pokochała potwora.

Angela Lambert urodziła się w Niemczech z matki Niemki i ojca Anglika i dorastała jako dziecko dwujęzyczne. W latach 1947-1950 mieszkała w Niemczech i poznała swoich niemieckich krewnych, którzy przetrwali wojnę. Studiowała na wydziale filozofii, nauk politycznych i ekonomii w St. Hilda’s College w Oksfordzie i pracowała jako urzędniczka, dziennikarka i reporterka telewizyjna aż do 1998 roku. Jej pierwsza książka Unquiet Souls: The Indian Sumer of the British Aristocracy była jedną z trzech pretendentek do nagrody Whitebreada. Przegrane życie Ewy Braun to jej dziesiąta książka i zarazem pierwsza biografia.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)