Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Przez ciemne zwierciadło
Philip K. Dick

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

CHWILOWO NIEDOSTĘPNE

e-book (EPUB, MOBI)

35,92 zł 44,90 zł oszczędzasz 20%

audiobook (MP3)

31,92 zł 39,90 zł oszczędzasz 20%

audiobook (CD)

27,92 zł 34,90 zł oszczędzasz 20%

audiobook (MP3)

Produkt archiwalny

więcej formatów

Szczegóły

Seria:
s-f
Przekład:
Tomasz Jabłoński
Oprawa:
płótnopodobna z obwolutą
Tytuł oryginalny:
A Scanner Darkly
ISBN:
978-83-8188-257-6
Wydanie:
6 (2021)
Data premiery tego wydania:
2021-04-20
Liczba stron:
376
Format:
150x225

Opis książki

Narkotyki w przyszłości w na poły autobiograficznej powieści mistrza science fiction

„Nie jestem postacią występującą w tej powieści. Jestem samą tą powieścią. W tych czasach było nią całe nasze społeczeństwo”.

Lata sześćdziesiąte ubiegłego wieku – w Polsce wspominane jako szara i raczej ponura «mała stabilizacja» epoki Gomułki – w Stanach Zjednoczonych były czasem wielkiej społecznej rewolucji. Młodzi ludzie powszechnie odrzucali dotychczasowy, mieszczański model kultury. Ideologowie ruchu hipisowskiego nawoływali do poszerzania świadomości, poszukiwania nowych wymiarów rzeczywistości. Także za pomocą narkotyków. Mekką amerykańskich hipisów stała się Kalifornia. Ściągali tam z całego kraju, przyciągani słońcem i obyczajowym luzem. To za ich sprawą narkomania, przedtem dość ekskluzywny nałóg, przekształciła się w powszechną modę. Przez ciemne zwierciadło to swoista kronika tej radośnie niezobowiązującej epoki. A właściwie opowieść o jej końcu.
- z przedmowy Jacka Inglota

W 2006 roku Richard Linklater zekranizował Przez ciemne zwierciadło z Keanu Reevesem, Winoną Ryder i Robertem Downeyem jr. w rolach głównych.

Philip K. Dick urodził się w 1928 r. w Chicago, lecz większą część życia spędził w Kalifornii. Krótko był studentem Uniwersytetu Kalifornijskiego. Prowadził sklep z płytami i stację radiową. Przeszedł też doświadczenia z narkotykami, które wykorzystywał w swej twórczości. Zmarł w 1982 r. Wydał kilkadziesiąt powieści, z których wiele weszło na stałe do kanonu literatury SF. Był też autorem kilku powieści realistycznych, osadzonych w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. O większości jego rówieśników uhonorowanych Nagrodą Pulitzera czy literacką Nagrodą Nobla niewielu już pamięta, on zaś ma coraz liczniejsze grono wielbicieli, a o jego książkach pisze się doktoraty…

Dom Wydawniczy REBIS wydał takie jego powieści, jak: Ubik, Valis, Człowiek z Wysokiego Zamku, Trzy stygmaty Palmera Eldritcha czy Blade runner.

 

Źródło grafiki: Wikipedia (© Pete Welsch).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)

Multimedia (1)

"Przez ciemne zwierciadło" - fragment audio (czyta Miłogost Reczek)

"Przez ciemne zwierciadło" - fragment audio (czyta Miłogost Reczek)

"Przez ciemne zwierciadło" - fragment audio (czyta Miłogost Reczek)

"Przez ciemne zwierciadło" - fragment audio (czyta Miłogost Reczek)

"Przez ciemne zwierciadło" - fragment audio (czyta Miłogost Reczek)