Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Psychika: Historia ludzkiego umysłu
Paul Bloom

Czas realizacji: 24 h

Szczegóły

Przekład:
Bożena Jóźwiak
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Psych: The Story of the Human Mind
ISBN:
978-83-8338-369-9
Wydanie:
1 (2026)
Data premiery tego wydania:
2026-06-02
Liczba stron:
496
Format:
150x225

Opis książki

NOWE SPOJRZENIE NA PSYCHOLOGIĘ OPARTE NA WYKŁADACH PROWADZONYCH PRZEZ PAULA BLOOMA NA YALE UNIVERSITY

W jaki sposób w mózgu rozwijają się inteligencja i świadome przeżycia? Czy Freud miał rację, uważając, że wszystkich nas dręczą zakazane pragnienia seksualne? Jak działa świadomość? Jaką rolę odgrywają emocje, takie jak np. wstręt, wdzięczność i wstyd? Co z naszą pamięcią i uczeniem się? Dlaczego tworzymy grupy i jak w nich funkcjonujemy?

Słynny psycholog Paul Bloom w tej fascynującej książce poświęconej wiedzy naukowej na temat umysłu odpowiada na kluczowe pytania dotyczące ludzkiej psychiki. A że jest nie tylko badaczem, ale i błyskotliwym wykładowcą, robi to w sposób zabawny i zajmujący.
Pełna niezapomnianych anegdot Psychika to wciągający przewodnik po najważniejszym temacie, jaki istnieje – nas samych.

Niezbędna lektura dla każdego, kto się zastanawiał, dlaczego ludzie robią to, co robią, czują to, co czują, i myślą to, co myślą. - Angela Duckworth, autorka książki „Upór”
Paul Bloom jest idealnym przewodnikiem po temacie, który wszyscy powinniśmy lepiej zrozumieć – jak pracuje nasz umysł. Psychika to fascynujący skok w głębiny tajemnic ludzkiej psychologii. - Laurie Santos, profesorka psychologii na Yale University prowadząca podcast „The Happiness Lab”
Psychika zafascynuje młodszych i starszych czytelników podstawowymi prawdami na temat istoty naszej natury. Bloom, oddany nauczyciel i utalentowany autor zajmujący się rozmaitymi zagadnieniami z zakresu psychologii moralności, napisał fascynującą opowieść, w której zebrał ogrom wiedzy o ludzkim mózgu, umyśle i zachowaniu. Jest to mistrzowska, wspaniale skomponowana książka, za sprawą której czytelnik pragnie dowiedzieć się jeszcze więcej na temat tego, co czyni nas ludźmi i dlaczego to ważne. - Peter Salovey, były rektor Yale University i tamtejszy profesor psychologii
Historia ludzkiego umysłu opowiedziana przez najlepszego gawędziarza wśród psychologów. Paul Bloom zabiera nas we wspaniałą podróż od neuronu do otoczenia oraz do wszystkich punktów pomiędzy – dostarczając nam kolejną świetną książkę. - Daniel Gilbert, profesor psychologii na Harvard University, autor „Na tropie szczęścia”
Ta książka to prawdziwy klejnot. Wspaniała lektura zarówno dla nowicjuszy w dziedzinie psychologii, jak i dla specjalistów, którzy badali jedno drzewo tak długo, że zapomnieli, jak wygląda las. - Robert M. Sapolsky, profesor biologii, neuronauki, neurologii i neurochirurgii na Stanford University

Paul Bloom jest profesorem psychologii na University of Toronto oraz Yale University. Jego artykuły ukazują się zarówno w czasopismach naukowych, m.in. „Nature” i „Science”, jak i w gazetach i magazynach, m.in. w „New York Times”, „New Yorker” i „Atlantic”. Ponadto jest autorem książek, w tym Przeciw empatii, Przyjemność, To tylko dzieci i Złoty środek.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)