Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Psychologia kobiety
Karen Horney

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

więcej formatów

Szczegóły

Seria:
Psychologia
Przekład:
Jacek Majewski
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Feminine Psychology
ISBN:
978-83-7301-106-9
Wydanie:
5 (2014)
Data premiery tego wydania:
2012-02-14
Liczba stron:
336
Format:
125x195

Opis książki

Artykuły i wykłady Horney z lat 1922-1936

Oto wyraz jej ówczesnych poglądów autorki na temat psychoanalizy i ludzkiego seksualizmu, przemyśleń, które niejako zapowiadają dalszą ewolucję jej zapatrywań i drugą, dojrzałą teoretycznie, fazę twórczości. Horney kwestionuje tu twierdzenia Freuda odnośnie do rozwoju psychoseksualnego, zwłaszcza kobiet. Porusza takie zagadnienia jak oziębłość, konflikty macierzyńskie, związki monogamiczne, podejrzliwość jednej płci wobec drugiej, masochizm kobiecy i neurotyczna potrzeba miłości.

Sporo opinii i twierdzeń zawartych w Psychologii kobiety weszło do wiedzy potocznej i jest często bezwiednie powtarzanych i cytowanych.

Karen Horney, psychiatra i psychoanalityk niemiecki, skończyła studia medyczne i do 1932 roku wykładała w Instytucie Psychoanalitycznym w Berlinie. Po dojściu Hitlera do władzy tak jak wielu niemieckich intelektualistów wyemigrowała do USA. Tam m.in. założyła wraz z Erichem Frommem Amerykański Instytut Psychoanalityczny. Karen Horney to jedna z najważniejszych postaci współczesnej psychiatrii i psychoanalizy. W seii „Psychologia” REBIS wydał następujące jej prace: Nasze wewnętrzne konflikty, Neurotyczna osobowość naszych czasów, Nerwica, a rozwój człowieka, Nowe drogi w psychoanalizie, Wykłady ostatnie oraz Autoanaliza.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Renate Horney Patterson).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)