Przełom lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku – Stany Zjednoczone nie walczą już na frontach całego świata, lecz amerykańscy żołnierze, weterani II wojny światowej i konfliktu koreańskiego, nie trwają w bezczynności i nudzie. Życie w bazie wojskowej bywa dla bohaterów cyklu „Braterstwo broni” równie dramatyczne jak wojenna zawierucha: po śmierci porucznika Greera major Craig W. Lowell kontynuuje pracę nad rozwojem nowej broni dla lotnictwa; podpułkownik Hanrahan niespodziewanie obejmuje dowództwo Szkoły Operacji Specjalnych w Fort Bragg, a major Rudolph „Mac” MacMillan, broniąc – jak mu się zdaje - czci swej małżonki, zadaje cios, który popchnie jego karierę w nowym, zaskakującym kierunku.
Tymczasem na horyzoncie pojawia się zarzewie kolejnej wojny. Zanim jednak nowa broń i nowa filozofia wojenna Armii USA znajdą zastosowanie w Azji Południowo-Wschodniej, żołnierze będą musieli powalczyć w cichej wojnie znacznie bliżej granic Stanów Zjednoczonych...
W.E.B. Griffin – (1929-2019) uznany przez „Publishers Weekly” za „profesora amerykańskiej literatury sensacyjnej” – był żołnierzem amerykańskich oddziałów w Niemczech, korespondentem wojennym i oficerem informacyjnym w Korei. Autor ponad 50 powieści, które przetłumaczone na kilkanaście języków rozeszły się w ponad 50 milionach egzemplarzy, windując autora na pierwsze miejsca bestsellerów „The New York Times”, „The Wall Street Journal” i „Publishers Weekly”. DW REBIS opublikował jego cykle „Prezydencki agent” i „Braterstwo broni”. W cyklu „Tajne operacje” ukazały się powieści Ściśle tajne i Opcja zabójstwa.
Z historykiem Carlo D'Este założył i rozpoczął prowadzenie seminarium Williama E. Colby'ego na temat wywiadu, wojskowości i dyplomacji. W 1991 roku otrzymał za wybitną służbę odznaczenie od U.S. Marine Corps Combat Correspondents Association, natomiast w 1999 roku, podczas setnego Narodowego Konwentu w Kansas City, wręczono mu nagrodę Veterans of Foreign Wars News Media. Przyjęto go jako honorowego członka m.in. w szeregi Zakonu św. Jerzego (U.S. Armor Association) i Zakonu św. Andrzeja (U.S. Army Aviation Association).
Źródło zdjęcia: esencja.stopklatka.pl