Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Pustynia i morze
Michael Scott Moore

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

PREMIERA 02.04.2019

Szczegóły

Seria:
X-Varia
Przekład:
Janusz Szczepański
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
The Desert and the Sea
ISBN:
978-83-8062-492-4
Wydanie:
1 (2019)
Data premiery tego wydania:
2019-04-02
Liczba stron:
480
Format:
132x202

Opis książki

Prawdziwa historia o walce i przetrwaniu. I o tym, że nadzieja nigdy nie umiera

W styczniu 2012 r., ukończywszy właśnie cykl reportaży z hamburskiego procesu piratów somalijskich, Michael Scott Moore udał się do Rogu Afryki, by zebrać materiał do książki o piractwie i możliwościach jego ukrócenia. „Wydawało mi się ważne, by wiedzieć, dlaczego w ogóle istnieją piraci”, napisał.

Dowiedział się szybciej, niżby się spodziewał. Porwany w Somalii tuż przed wyjazdem, poznał od podszewki i podłoże piractwa, i jego okrutną codzienność. W warunkach zdolnych złamać najtwardszy charakter przetrwał 977 dni, nim zebrano okup, jakiego zażądali piraci.

Pustynia i morze to połączenie pamiętnika, reportażu i pracy socjologiczno-historycznej. Pełna czarnego humoru, szczera, napisana z dziennikarskim dystansem i wyczuleniem na szczegóły książka jest jakby skrzyżowaniem Paragrafu 22 z Helikopterem w ogniu. Humanizm, z jakim – mimo traumatycznych przeżyć – Moore opisuje porywaczy, jest odbiciem drobnych uprzejmości, jakich od nich doznawał, i kontrastuje z obojętnością zachodniej biurokracji, która prędzej by wysłała bombowce, niż wypłaciła okup.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)