Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Pustynny snajper. Jak zwykły Angol poszedł na wojnę..
Ed Nash

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
X-Varia
Przekład:
Radosław Kot
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
Desert Sniper: How One Brit Went to War Against ISIS
ISBN:
978-83-8062-477-1
Wydanie:
1 (2019)
Data premiery tego wydania:
2019-03-12
Liczba stron:
280
Format:
132x202

Opis książki

Pustynny snajper to jedno z najbardziej wciągających świadectw konfliktu z ISIS

Jestem zdumiony, gdy ludzie mnie pytają, dlaczego poszedłem walczyć z Państwem Islamskim. Jak będąc przy zdrowych zmysłach, można nie przeciwstawić się takiemu złu? - Ed Nash

Co sprawiło, że zwykły Anglik bez doświadczenia ani nawet przeszkolenia wojskowego wyruszył w daleką podróż, by walczyć w jednym z najokrutniejszych konfliktów na świecie?

Pustynny snajper to na wskroś szczera opowieść człowieka, który postanowił pomagać ludziom jako wolontariusz i stał się z czasem doświadczonym żołnierzem, snajperem pełniącym służbę na pierwszej linii walki z najgorszymi demonami naszych czasów.

Ed Nash pracował z uchodźcami w Birmie, gdy po raz pierwszy usłyszał o zbrodniach popełnianych w Syrii i Iraku w imię ustanowionego właśnie „kalifatu”. W lipcu 2015 roku zaryzykował wyprawę przez północny Irak i Syrię, aby dołączyć do kurdyjskich partyzantów usiłujących powstrzymać postępy Państwa Islamskiego.

Nash wnikliwie i ze swadą kreśli obraz tej wojny: zawzięte walki, trudną służbę kurdyjskich żołnierzy, nieszczęścia spadające na ludność cywilną, nieustanną groźbę zamachów bombowych. Odmalowuje też jednak dobre i piękne chwile zdarzające się między jedną a drugą rzezią.

Ed Nash urodził się w południowo-wschodniej Anglii i ukończywszy jedną z tamtejszych uczelni, odbył szereg podróży po Afryce i Azji. Nim włączył się w działania zbrojne w Syrii, pracował w dziale prasowym organizacji Free Burma Rangers, niosącej pomoc prześladowanym mniejszościom w Birmie.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (3)

Multimedia (1)

„Rewelacyjna książka dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć jak ta wojna wygląda od środka” ~ gen. Polko

„Rewelacyjna książka dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć jak ta wojna wygląda od środka” ~ gen. Polko