Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Ramię Perseusza
Rafał Dębski

Horyzonty zdarzeń

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
s-f
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
ISBN:
978-83-8062-220-3
Wydanie:
1 (2017)
Data premiery tego wydania:
2017-06-20
Liczba stron:
312
Format:
132x202

Opis książki

NIESAMOWITE SPOTKANIE DWÓCH RAS W GŁEBOKIEJ PRZESTRZENI. BOGATE W SZCZEGÓŁY, KLASYCZNE SF!

Ziemia stała się za mała dla ludzkości, a jej bogactwa naturalne niewystarczające. Na razie nie spotkano w kosmosie innych inteligentnych istot, więc członkowie wyprawy eksploracyjnej spokojnie prowadzą swe badania w Ramieniu Perseusza. Do czasu…

Już pierwsze zetknięcie z obcymi pokazuje, że interesy wielkich korporacji wydobywczych i zagrożonego pozaziemskiego gatunku to zarzewie konfliktu. A jeśli dodać do tego brak wiedzy o drugiej rasie, konieczność stworzenia wspólnego języka i krwawy kontakt, starcie wydaje się nieuniknione.

Czy podwładni pułkownika Dethardta i profesora Solimowa pokażą najgorsze cechy rodzaju ludzkiego czy też oba gatunki zdołają się porozumieć? Planeta Isis 71 b staje się areną arcyciekawego spotkania.

Rafał Dębski to polski pisarz, autor książek science fiction, fantasy, powieści historycznych, wojennych, sensacyjnych oraz kryminalnych. Dom Wydawniczy REBIS wydał znakomite Kamienne twarze, marmurowe serca, a w serii „Horyzonty Zdarzeń” powieść SF Światło cieni. Z wykształcenia i zawodu psycholog (absolwent wydziału psychologii KUL).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (1)

Książkę czytało się bardzo szybko i przyjemnie. Styl autora jest bardzo znośny i łatwy do przyswojenia. Nie było konieczności przedzierania się przez trudne i nieznane pojęcia naukowe, których, szczerze ujmując spodziewałem się po tego typu lekturze. Dobrze domyśliłem się, że skoro na zewnętrznym skrzydełku jest mowa o tym, że autor studiował psychologię, książka będzie mocno realistyczna. Tak też było. Zarówno poznawanie obcego gatunku, jak i proces przygotowywania do spotkania, jak i wpychanie do tego wszystkiego nosa przez przedstawicieli korporacji były opisane tak dobrze, że trudno jest mówić o książce Ramię Perseusza. Z Głębi jako fantasty. Ciekawa okazała się koncepcja podziału książki na dwie strony: przedstawiania wydarzeń od strony ludzi i od strony Opokan, dzięki czemu autor nie tylko ukazał, jak ludzie zachowaliby się w takiej sytuacji, ale i obcy. Zastrzeżenie mam do bohaterów. Jest ich za dużo - każdy przedstawiony z imienia i nazwiska, i w dodatku każdy pojawiający się raz na jakiś czas. Trudno mi było przez to wskazać jakąś postać dominującą. Można było według mnie wyodrębnić dwie postacie, które byłyby głównymi bohaterami i czynnymi obserwatorami wszystkich wydarzeń. A tak powstawał mi w głowię mętlik i trudno było zapamiętać, kto z kim był, co kiedy robił itd. Dobra, ale poza paroma nazwiskami tak jakoś za dużo nie pamiętam... Książka zasługuje na uwagę, chociażby dlatego, że chyba najlepiej i najbardziej realistycznie przedstawia spotkanie ludzi z obcą pozaziemską rasą. Potrafi zaciekawić, a język jest bardzo wygodny dla czytelników. Wystawiam ocenę 8/10. Mam nadzieję, że autor, o ile zdecyduje się na kolejny tom, wprowadzi dominujące postacie i zredukuje nieco liczbę bohaterów.
Książki na Wieczór