Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Rękopis Hopkinsa
R.C. Sherriff

Wehikuł czasu

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa zintegr.)

47,99 zł 59,99 zł oszczędzasz 20%

e-book (EPUB, MOBI)

39,99 zł 49,99 zł oszczędzasz 20%

audiobook (MP3)

39,99 zł 49,99 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
s-f
Przekład:
Zbigniew A. Królicki
Oprawa:
zintegrowana
Tytuł oryginalny:
The Hopkins Manuscript
ISBN:
978-83-8338-150-3
Wydanie:
1 (2024)
Data premiery tego wydania:
2024-04-09
Liczba stron:
384
Format:
135x215

Opis książki

DOSKONALE NAPISANY, NIEPOKOJĄCO AKTUALNY, ODKRYTY NA NOWO KLEJNOT BRYTYJSKIEJ LITERATURY

Zachwycająca książka, na przemian zabawna i tragiczna. (…) Zgrabnie przechodzi od skrajnej rozpaczy do starego, dobrego angielskiego stoicyzmu. Czysta magia. - Jeff Noon

Tysiąc lat po upadku cywilizacji zachodniej pionierska ekspedycja Królewskiego Towarzystwa Abisynii bada Wyspę Brytyjską. Znajduje tam rękopis, którego autorem jest Edgar Hopkins. Ten były nauczyciel i dumny hodowca drobiu, astronom amator i członek Brytyjskiego Towarzystwa Księżycowego, spisał swoją relację w ruinach Londynu. Nadchodzący kataklizm śledzimy z perspektywy mieszkańców angielskiego miasteczka, którzy egzystencjalne zagrożenie traktują z obojętnością, apatią, ignorancją i lekceważeniem. Mistrzowsko ukazany Hopkins to nadęty nudziarz, próżny, trochę żałosny i niezamierzenie komiczny, ale wszystkie te przywary sprawiają, że jego opowieść o upadku cywilizacji jest głęboko ludzka i poruszająca, choć również pełna doskonałego angielskiego humoru. Opublikowana w 1939 roku powieść nabiera przerażająco aktualnego znaczenia, przedstawiając wypieranie niewygodnej prawdy niczym we współczesnym filmie Nie patrz w górę.

R.C. Sherriff (1896–1975) – brytyjski dramaturg, powieściopisarz i scenarzysta filmowy. Podczas I wojny światowej odniósł poważne rany pod Ypres. Jako dramaturg zasłynął głośną sztuką antywojenną Kres wędrówki. Wyjechał do Hollywood, gdzie był scenarzystą wielu znanych filmów, m.in. Niewidzialnego człowieka, Lady Hamilton i Nocnego nalotu.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)