Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Relacje interpersonalne. Proces porozumiewania się
Ronald B. Adler, Russell Proctor II, Lawrence Rosenfeld

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Psychologia
Przekład:
Grażyna Skoczylas
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
Interplay. The Process of Interpersonal Communication
ISBN:
978-83-7510-587-2
Wydanie:
5 (2016)
Data premiery tego wydania:
2011-10-11
Liczba stron:
540
Format:
190x234

Opis książki

Doskonałe wprowadzenie do zagadnień porozumiewania się, które może służyć zarówno studentom – i to nie tylko psychologii – jak i badaczom tematu

Nowe wydanie, rozszerzone, uaktualnione, wzbogacone o wiele nieporuszanych wcześniej zagadnień.

Relacje interpersonalne, oparte na najnowszym, dziesiątym wydaniu amerykańskim, to znakomite wprowadzenie do zagadnień porozumiewania się, które może służyć zarówno studentom – i to nie tylko psychologii – jak i badaczom tematu. Dzieło to rozwija się wraz z tym, jak rozszerzają się zagadnienia porozumiewania się między ludźmi.

Autorzy odwołują się do wyników licznych badań nad porozumiewaniem się i bogatej literatury przedmiotu, czerpiąc obficie z najświeższych dokonań na tym polu. Rozważają zagadnienia porozumiewania się na różnych płaszczyznach – od par, rodzin i innych małych grup po relacje w miejscu pracy i kontakty między przedstawicielami różnych kultur – oraz w wielu aspektach, poruszając m.in. kwestię ekspresji emocjonalnej, wpływu płci na styl porozumiewania się, powodów przyjmowania postawy obronnej czy ochrony prywatności w relacjach z innymi. Nie zapominają też o zjawiskach najbardziej współczesnych, jak np. porozumiewanie się za pośrednictwem Internetu i komunikatorów.

Zrozumiały i wartki język, jakim posługują się autorzy, dobrze skonstruowane tabele i rysunki, zdjęcia ilustrujące omawiane zagadnienia oraz przykłady z życia są dodatkowym atutem tego znakomitego podręcznika.

Relacje interpersonalne to wytrych do lepszego życia. Nie bój się tej książki, podejdź do niej spokojnie (nie musisz przeczytać całej w ciągu dnia!), a efekty cię zaskoczą. Pozytywnie.

Ronald B. Adler jest specjalistą w dziedzinie porozumiewania się międzyosobowego, profesorem na  Santa Barbara City College oraz konsultantem wielu firm i instytucji. Specjalizuje się w rozwiązywaniu konfliktów, budowaniu zespołów i prowadzeniu rozmów. Zasłynął m.in. jako współautor Looking Out, Looking In i Communicating at Work: Principles and Practices for Business and the Professions.
Russell F. Proctor II od 1991 roku wykłada na Northern Kentucky University. Prowadzi przede wszystkim zajęcia z porozumiewania się międzyosobowego. Zdobył kilka nagród akademickich, m.in. Alumni Association's Strongest Influence Award. Współtworzył dwie książki na temat porozumiewania się, z czego jedna to Looking Out, Looking In, napisana z Ronaldem B. Adlerem.
Lawrence B. Rosenfeld prowadzi wykłady z  porozumiewania się międzyosobowego oraz porozumiewania się w organizacjach, a także z komunikacji niewerbalnej na Uniwersytecie Karoliny Północnej. Obecnie pracuje również z rodzinami ofiar katastrof i publikuje na ten temat liczne teksty.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)