Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Religia
Tim Willocks

Cykl o Mattiasie Tannhäuserze |1

Format i cena:

książka (oprawa zintegr.)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Powieść historyczna
Przekład:
Maciej Szymański
Oprawa:
zintegrowana
Tytuł oryginalny:
The Religion
ISBN:
978-83-7818-501-7
Wydanie:
3 (2014)
Data premiery tego wydania:
2014-02-04
Liczba stron:
752
Format:
135x215

Opis książki

Wojna, która powstrzymała ekspansję Turków na Zachód – brutalna tak bardzo jak żądza władzy

Ich bogiem jest wojna, a każdy bóg potrzebuje swojego diabła…

Święta wojna – droga do zbawienia czy szaleństwo?

Jest rok 1565. Z wybrzeży Złotego Rogu Sulejman Wspaniały wysyła największą armadę od czasów starożytnych z misją unicestwienia najbardziej nieprzejednanych wrogów Turcji: joannitów, sposobiących się do obrony swej twierdzy na Malcie. Dla Turków chrześcijańscy rycerze Zakonu Świętego Jana z Jerozolimy są piekielnymi psami; oni sami zaś nazywają swój zakon Religią. Jedni i drudzy są przekonani, że toczą świętą wojnę, że służą Woli Bożej, która usprawiedliwia każde okrucieństwo, i że czeka ich za to nagroda w raju.

W barbarzyńskie starcie dwóch militarnych i cywilizacyjnych potęg, islamu i chrześcijaństwa, wplątane są losy Mattiasa Tannhäusera, najemnika na usługach joannitów, oraz pięknej Carli, którzy podejmują próbę ucieczki z wyspy pośrodku piekła.

Tim Willocks pisze z rozmachem, kreśląc niezwykle plastycznie dzieje małej wyspy i jej obrońców, tworzy bohaterów z krwi i kości.

Miłość, seks, nienawiść, heroizm, bezgraniczna odwaga i szczęk zakrwawionych szabel i rapierów – to jest Religia – powieść, która zapadnie ci w pamięć na bardzo, bardzo długo.

Tim Willocks Tim Willocks jest powieściopisarzem, scenarzystą i producentem filmowym. Urodził się w 1957 roku w Stalybridge w hrabstwie Cheshire. Ukończył studia medyczne i przez 20 lat pracował jako psychiatra. Napisał siedem książek, przełożonych na 20 języków, w tym thriller Bunt w Green River oraz powieści historyczne z Mattiasem Tannhäuserem, Religię i Dwanaścioro dzieci Paryża (opublikowane w Polsce przez REBIS). Pracował z czołowymi reżyserami hollywoodzkimi, jadł obiad w Białym Domu i ma czarny pas w karate shotokan..

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)

Multimedia (1)

RELIGIA i DWANAŚCIORO Z PARYŻA - Tim Willocks - oficjalny trailer

RELIGIA i DWANAŚCIORO Z PARYŻA - Tim Willocks - oficjalny trailer