Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Religia
Tim Willocks

Cykl o Mattiasie Tannhäuserze |1

Format i cena:

książka (oprawa zintegr.)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Powieść historyczna
Przekład:
Maciej Szymański
Oprawa:
zintegrowana
Tytuł oryginalny:
The Religion
ISBN:
978-83-7818-501-7
Wydanie:
3 (2014)
Data premiery tego wydania:
2014-02-04
Liczba stron:
752
Format:
135x215

Opis książki

Wojna, która powstrzymała ekspansję Turków na Zachód – brutalna tak bardzo jak żądza władzy

Ich bogiem jest wojna, a każdy bóg potrzebuje swojego diabła…

Święta wojna – droga do zbawienia czy szaleństwo?

Jest rok 1565. Z wybrzeży Złotego Rogu Sulejman Wspaniały wysyła największą armadę od czasów starożytnych z misją unicestwienia najbardziej nieprzejednanych wrogów Turcji: joannitów, sposobiących się do obrony swej twierdzy na Malcie. Dla Turków chrześcijańscy rycerze Zakonu Świętego Jana z Jerozolimy są piekielnymi psami; oni sami zaś nazywają swój zakon Religią. Jedni i drudzy są przekonani, że toczą świętą wojnę, że służą Woli Bożej, która usprawiedliwia każde okrucieństwo, i że czeka ich za to nagroda w raju.

W barbarzyńskie starcie dwóch militarnych i cywilizacyjnych potęg, islamu i chrześcijaństwa, wplątane są losy Mattiasa Tannhäusera, najemnika na usługach joannitów, oraz pięknej Carli, którzy podejmują próbę ucieczki z wyspy pośrodku piekła.

Tim Willocks pisze z rozmachem, kreśląc niezwykle plastycznie dzieje małej wyspy i jej obrońców, tworzy bohaterów z krwi i kości.

Miłość, seks, nienawiść, heroizm, bezgraniczna odwaga i szczęk zakrwawionych szabel i rapierów – to jest Religia – powieść, która zapadnie ci w pamięć na bardzo, bardzo długo.

Tim Willocks urodził się w 1957 r. w Stalybridge, w hrabstwie Cheshire. Z wykształcenia jest psychiatrą, z zamiłowania pisarzem, scenarzystą i producentem filmowym. Napisał powieści Bad City Blues, Bunt w Green River, Bloodstained Kings, Religia i jej kontynuacja: Dwanaścioro dzieci Paryża oraz scenariusze do takich filmów, jak Nieukończona podróż Stevena Spielberga, Kochankowie sztormowego morza czy Wyrzucony na brzeg według opowiadania Josepha Conrada.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)

Multimedia (1)

RELIGIA i DWANAŚCIORO Z PARYŻA - Tim Willocks - oficjalny trailer

RELIGIA i DWANAŚCIORO Z PARYŻA - Tim Willocks - oficjalny trailer