Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Romanca na trzy nogi
Katie Hafner

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Biografie i powieści biograficzne
Przekład:
Ewa Pankiewicz
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
A ROMANCE ON THREE LEGS
ISBN:
978-83-7510-461-5
Wydanie:
1 (2010)
Data premiery tego wydania:
2010-05-11
Liczba stron:
248
Format:
150 x 225

Opis książki

Opowieść o obsesji legendarnego pianisty Glenna Goulda na punkcie wyjątkowowego instrumentu, który pokochał

Romanca na trzy nogi to niezwykła książka o jednym z najstarszych ludzkich dążeń: o dążeniu do perfekcji. Katie Hafner w wyjątkowo ciepły i przystępny sposób opisuje życie i twórczość Glenna Goulda, światowej sławy pianisty, znanego ekscentryka i genialnego wykonawcy m.in. utworów Jana Sebastiana Bacha. Jest to także opowieść  o ludziach, którzy otaczali Goulda i umożliwiali mu uprawianie muzyki - stroicielach, konstruktorach fortepianów, inżynierach dźwięku, impresariach. Przede wszystkim jednak jest to historia pewnego fortepianu, którego Glenn Gould obsesyjnie i żarliwie poszukiwał przez wiele lat. W końcu spotkał go na swojej drodze i uznał za instrument idealny, najbliższy temu, który rozbrzmiewał w jego wyobraźni.

Czytając tę niezwykłą książkę, przeznaczoną zarówno dla tych, którzy znają się na muzyce, jak i dla tych, którzy po prostu lubią jej słuchać, stwierdzamy, że cząstka tego nieodpartego dążenia do doskonałości drzemie w każdym z nas.

Katie Hafner jest korespondentką „New York Timesa” i autorką lub współautorką kilku książek, w tym Where Wizards Stay Up Late, Cyberpunk, The Well oraz The House at the Bridge. Mieszka niedaleko Los Angeles.

Źródło zdjęcia: www.bostonglobe.com

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)