Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Rycerze Czarnego Krzyża
Bryan Perrett

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Jarosław Kotarski
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
KNIGHTS OF THE BLACK CROSS
ISBN:
978-83-7510-397-7
Wydanie:
2 (2009)
Data premiery tego wydania:
2009-05-19
Liczba stron:
336
Format:
150 x 225

Opis książki

Monografia historyczno-wojskowa, przedstawiająca historię oraz najsłynniejszych dowódców niemieckiej broni pancernej

Rycerze Czarnego Krzyża to monografia historyczno-wojskowa, poświęcona fenomenowi niemieckiej broni pancernej (Panzerwaffe) w okresie II wojny światowej, analizująca najważniejsze starcia i taktykę oraz opisująca najsłynniejszych oficerów i sprzęt.

Ta stosunkowo nieliczna (20% sił zbrojnych III Rzeszy) formacja dzięki wyszkoleniu i nowoczesnej doktrynie stanowiła podstawę niemieckich sukcesów do 1942 roku, a także umożliwiła uporczywą obronę trwającą aż do 1945 roku.

Bryan Perrett był oficerem Royal Armoured Corps w latach 1952–1975. Absolwent Liverpool College. Jeden z najbardziej znanych brytyjskich specjalistów w dziedzinie broni pancernej. Jego monografia Tank Tracks to Rangoon nadal jest najlepszym źródłem informacji dla historyków piszących o wojnie pancernej w Birmie i Indiach w latach 1941–1945. Autor wielu tytułów opisujących poszczególne typy czołgów oraz taktykę w nowożytnych zmaganiach wojennych, jak np. Za wszelką cenę lub Zająć i utrzymać (wydanych przez REBIS). Książki Bryana Perretta wyróżniają się dogłębnym potraktowaniem tematu i przystępnością stylu.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)