Tło, REBIS
Rytuał, Graham Masterton, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
Pobierz fragment : EPUB | MOBI
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Rytuał
Graham Masterton

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

26,32 zł 32,90 zł oszczędzasz 20%

e-book (EPUB, MOBI)

22,32 zł 27,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Horror
Przekład:
Danuta Górska
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Ritual
ISBN:
978-83-8062-006-3
Wydanie:
5 (2017)
Data premiery tego wydania:
2016-05-24
Liczba stron:
376
Format:
128x197

Opis książki

Nowe wydanie kultowej powieści Grahama Mastertona

W ponurym domostwie na odludziu mieszka niesamowite towarzystwo, najwyraźniej związane jakąś tajemnicą. Każdemu z nich czegoś brakuje: a tu ucha, a to palca czy nawet ręki. Co dziwniejsze, goszczą tam światowej sławy kucharze, zdrowi i jak najbardziej kompletni…

Graham Masterton urodził się w 1946 roku w Edynburgu. Pracował jako reporter i redaktor w czasopismach „Mayfair” i „Penthouse”. W roku 1976 debiutował horrorem Manitou, który stał się światowym bestsellerem. Od tego czasu napisał ponad 100 książek, które przełożono na 18 języków i wydano w 27 milionach egzemplarzy. Jego powieści otrzymały wiele międzynarodowych nagród, m.in. Edgar Allan Poe Award, Prix Julia Verlanger i Srebrny Medal West Coast Review. Oprócz horrorów Masterton pisze thrillery, powieści historyczne i romanse. Od lat zajmuje się również seksuologią.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (1)

Mastertona nie czytałam, chociaż żałuję, że sięgnęłam po niego tak późno. Nie zaczytuje się mocno w horrorach, ale muszę to zmienić. Graham pokazał mi, że czytanie tego gatunku może być również przyjemne, chociaż z diabłem w tle. Z pewnością sięgnę po tego autora jeszcze nie raz. Rodzice zawsze mają własny pogląd na to, jak powinno się wychowywać dzieci, w sensie moralnym i duchowym. Ale muszą zrozumieć, że dzieci nie są ich własnością, że mają prawo szukać szczęścia na własną rękę. Charlie McLean jest inspektorem kulinarnym. Jeździ po świecie i ocenia restaurację. Nie ma, dobrych stosunków z synem po tym, jak rozwiódł,się z jego matką. Jednak postanawia odbudować ich więzy rodzinne i zabiera go ze sobą w podróż. Pewnego dnia docierają do restauracji „ La Reposoir „. Spotykają tam karła, który nawiedza Martina. Nagle chłopak ginie i nikt nie wie gdzie go szukać. Policja odmawia,pomocy i nie nie mówi Charliemu. Mężczyzna postanawia odnaleźć syna na własną rękę. Nie wie, że pozna świat religijny, o jakim nie miał wcześniej pojęcia. To nieprawda, że życie zaczyna się po czterdziestce. Wmawiają człowiekowi takie bzdury, żeby nie pomaszerował prosto do łazienki i nie poderżnął sobie gardła od ucha do ucha. W tym wieku człowiek zaczyna się już rozkładać. Najpierw obumierają marzenia, potem ciało. Graham Masterton nie zawiódł mnie, wręcz zakochałam się w jego stylu pisania. Przenosi nas w swój świat od początku do końca. Idealne opisy sytuacji pozwalają czytelnikowi jeszcze bardziej wczuć się w całą historię. Jestem zadowolona również z samej fabuły. Mocna, trzymająca w napięciu, ale również łatwa w odbiorze dla osoby, która z horrorem nie ma dużo wspólnego. Jak najbardziej jest to moja pierwsza, ale nie ostatnia książka tego autora.
Anna Tymińska z bloga zaczytanamarzycielka8