Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Rzeka ciemności
Buddy Levy

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Mariusz Ferek
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
RIVER OF DARKNESS
ISBN:
978-83-7510-694-7
Wydanie:
1 (2012)
Data premiery tego wydania:
2012-04-24
Liczba stron:
340
Format:
150 x 225

Opis książki

Literacki opis jednej z największych wypraw odkrywczych, która przerodziła się w walkę o życie

Autor Konkwistadora tym razem zabiera czytelnika w ekscytującą podróż z biegiem Amazonki -  rzecz dotyczy jednej z największych wypraw odkrywczych w historii.

W 1541 roku konkwistador Gonzalo Pizarro i jego kapitan Francesco Orellana wyruszają z Quito na poszukiwanie La Caneli, Krainy Cynamonu, oraz baśniowego El Dorado. Jednakże choroby, głód, ataki tubylców dziesiątkują ludzi i zwierzęta. Błądzący w bagiennym labiryncie dowódcy postanawiają się rozdzielić, lecz tylko Orellana, na czele garstki ludzi, na dwóch skleconych naprędce w puszczy brygantynach, dociera po latach do ujścia „rzeki ciemności”. Rzeki, która owładnęła duszą konkwistadora całkowicie, do której – nieprzewidywalnej i śmiertelnie niebezpiecznej – wracał całe życie.

Levy, cytując kroniki świadków wydarzeń oraz inne źródła z epoki i zestawiając je z najnowszymi wynikami badań, z dbałością o historyczny szczegół, ale też dramatycznym zacięciem rekonstruuje przebieg wyprawy, która przerodziła się w walkę o życie z każdą pokonaną milą, a od kilkuset lat inspiruje poszukiwaczy przygód (w 1996 roku Jacek Pałkiewicz odkrył jej źródła). Orellana był bowiem pierwszym człowiekiem, który przepłynął i zbadał niemal całą rzekę o największym dorzeczu na świecie. 

Buddy Levy jest dziennikarzem oraz pracownikiem naukowym Washington State University, autorem kilku książek poświęconych historii.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)